Temat: [Escape - Kuga USA] Jaki silnik
View Single Post
Stary 20-08-2019, 07:42   #30
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Jaki silnik

Echh to spalanie - to tak jak ze statystyką.
W pewnej firmie pracuje 10 osób gdzie 2 osoby zarabiają po 10 tys. 2 os. po 5 tys. i 6 os. po 2,5 tys.Średnia pensja w tej firmie to 4,5 tys. Przychodzą złe czasy dla firmy i prezes zwalnia 2 osoby zarabiające po 2,5 tys. i pozostałym obniża pensje o 200 zł. Co ciekawe - średnia pensja w firmie wzrasta o 300 zł i wynosi 4800 zł.

Taka sama jest analogia ze spalaniem. Jeśli mówisz że Twój Escape 2.0 EB tyle spala to wierze Ci ale.......W moim przypadku (dodatkowo napęd na 2 osie) spalanie w mieście jest na poziomie 13,5 czasem mniej czasem więcej i analogicznie poza miastem na poziomie 10,0 l. Te silniki są bardzo czułe jeśli chodzi o paliwożerność na dotyk gazu. Kiedyś w mieście po zatankowaniu do pełna robiłem testy i przejechałem w miescie 105 km, średnie spalanie wyszło mi UWAGA: 6,9 l. Tylko jest jeden haczyk – jazda baaaardzo delikatna i praktycznie poruszanie się z pkt A do pkt B odbywało się poprzez 3 skrzyżowania o małym natężeniu ruchu z czego 2 były z pierwszeństwem przejazdu. Ale MOŻNA ???? - MOŻNA. I mogę teraz powiedzieć że mój 2.0 EB 4x4 pali 6,9 l paliwa w mieście. KŁAMIE? Raczej nie, dlatego że osoba jeżdząc po samej Warszawie w centrum z korkami będzie miała zupełnie inne spalanie jak osoba jeżdżąca po Warszawie gdzies na obrzeżach o małym natężeniu ruchu, ale i tu i tu to miasto.
To samo dotyczy poza miastem – jesli ktoś jeździ przepisowo i nie przekracza 90 -100 km/h to spalanie będzie zdecydowanie mniejsze niż jadąc chociażby 130 km/h.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem