View Single Post
Stary 27-11-2019, 12:51   #11
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam. Użytkownicy Couriera z silnikiem 1.5 tdci 100hp już zapewne są po akcji serwisowej związanej z wadliwą pracą systemu oczyszczania filtra DPF. Akcja polegała na wymianie oleju i wgraniu nowego oprogramowania. Tuż przed otrzymaniem pisma o akcji serwisowej zaświeciła się kontrolka wymiany oleju i serwisu silnika. W grudniu minie pierwszy rok użytkowania mojego Couriera a już mam odnotowanych w historii auta 6 wizyt w serwisie w tym jeden przegląd gwarancyjny po 12 tys (FORD zmienił z 15 tys na 12 tys zapewne z uwagi na rozrzedzanie oleju). Te problemy to wynik błędów przy konstruowaniu silnika i mam raczej kiepskie przeczucia odnośnie przyszłości. W serwisie mówili, że problem wynika z jeżdżenia na krótkich trasach. Akcja serwisowa dotyczyła również Fiest. Wg mnie zarówno Fiesta jak i Courier są przeznaczone na krótkie trasy co nawet sugeruje nazwa modelu. Gdybym potrzebował samochodu na długie trasy to nie kupiłbym Couriera lub Fiesty. Jeśli FORD nie potrafił zaprojektować skutecznego systemu wypalania tego filtra to nie powinien oferować takiego silnika w tych modelach. Teraz nabywcy mają kłopot. Ostatnio przy przełączaniu biegów czasami szarpie przy włączaniu 2-ki lub 3-ki. Wg mnie to nie problem skrzyni biegów. Szarpnięcie jest po takiej chwili "zawahania" lub przyduszenia. Ciekaw jestem czy inni mieli do czynienia z tym problemem. Zachęcam do opisywania problemów z tym silnikiem, żeby inni potencjalni nabywcy wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w przypadku zakupu Couriera z tym silnikiem.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem