View Single Post
Stary 27-07-2011, 15:25   #3
grabber
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi (132 kW)
Rocznik: 2015
Postów: 153
Domyślnie Odp: Automatyczne światła - przerobienie funkcji

Ja nie rozumiem jaki jest problem... Ford'owski system zarządzania to nie VAG... tutaj nie ustawicie w każdym samochodzie tak po prostu czy swiatla maja się same włączać i wyłączać czy świecić słabiej czy mocniej.
Na allegro jest multum układów do automatyzacji świateł w samochodzie... a jak ktoś nie ufa obcym urządzenią to proponuje następujący sposób który sam kiedyś wykonałem w OPLU >>
1. Kupujemy sobie jakiś tańszy (jakiś samochodowy) przekaźnik do góra 1A.
2. Miernik w dłoń, ustwiamy na mierzenie napięcia do 12V DC i szukamy na złączach w okolicy włącznika świateł i drzwi kierowcy łączenia które przy zgaszonym silniku ma 0V a przy pracującym 12V (w oplu było to złącze do elektrycznego wspomagania kierownicy znajdujące się pod kierownicą). Jak już znajdziemy to wpinamy się w znalezione złącze i podpisanym nasz przekaźnik do sterowania przekaźnikiem.
3. Obieg przekaźnika natomiast łączymy z przewodami od przełącznika świateł.

Gdzieś chyba kiedyś widziałem na forum opis kostki od świateł więc poszukać tego i będzie wiadomo gdzie się wpiąć bez szukania...
Schemat działania był następujący >>
Wkładam kluczyk i odpalam... pojawia się napięcie 12V na złączu wspomagania... przekaźnik załącza obieg i zwiera odpowiednio potrzebne przewody od świateł postojowych i mijania... Wyłączam silnik... światła gasną.

Jedynym problemem takiego rozwiązania jest to że gdyby w nocy zgasł silnik to będzie mało przyjemny efekt... bo zgasną od razu światełka...
grabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem