Temat: [Mondeo 2007-2014] Woda w chłodnicy 90st. a silnik zimny.
View Single Post
Stary 29-04-2018, 15:38   #5
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Woda w chłodnicy 90st. a silnik zimny.

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok komp pokazuje 42 st ale po tych 2 minutach? a po 10 min albo dłuższej jeździe?
Temp silnika normalnie rośnie do tych temperatur co powinno, błędne dane są na chłodnicy.
Wrzucam wideo - trochę mnie nie było, bo musiałem pozałatwiać szpitale itp, ale już jestem. Nagrałem wideo, jest dużo gadania, bo to dla sprzedającego - chciał dowodu, że to nie działa jak powinno. Akcja od 03:35 Oceńcie sami.
https://youtu.be/Q9VUqHt8oLU
Problem jest taki, że jak zimno na dworze, to on dostaje ciut mało paliwa (wyłącza ssanie, obroty maleją) i się trochę dusi. Możliwe, że zimą będzie gasło...?

@remlen to nie chodzi o to, żeby to szło w parze, problem jest taki, że silnik ma 45 a widać że chłodnica nie ma opcji żeby się w 45sek zagrzała do 90st. i to skokowo.

Byłem z tym u mechanika, na moja prośbę wymienił czujnik i dalej to samo, ale co ciekawe - jak czujnik był usunięty to się kontrola trakcji świeciła, natomiast błąd w DTC mówi o czujniku ABS. WTF?!
darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem