View Single Post
Stary 04-10-2017, 15:06   #1
kwolas
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-07-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford
Silnik: 2.0 SCTi
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Sprzęgło po wymianie bierze nisko z małym skokiem

Witam,
mechanik wymienił mi sprzęgło, dwumasę i wysprzęglik Focusie z 2011 roku, 1.6 Ecoboost, 150 KM, JQDB i po wymianie wystąpiły następujące problemy:

1. Sprzęgło działa, ale fatalnie. Wciskając je do podłogi i puszczając powoli, zaczyna brać prawie od samego dołu (przy podłodze) i praktycznie od razu bieg załapuje. Nie ma skoku, dzięki któremu można operować delikatnie sprzęgłem i ruszać bądź zmieniać biegi płynnie. Bardzo trudno jest ruszyć lub zmienić bieg bez szarpnięcia.
Mechanik twierdzi, że zmienił sprzęgło prawidłowo i układ jest na 100% odpowietrzony.

2. Występuję błąd czujnika ABS z z przodu z prawej strony (C0034) oraz świeci się CheckEngine. Mechanik twierdzi, iż nie ma nigdzie żadnej przerwy w obwodzie ani zwarcia na czujniku oraz, że jego zdaniem uszkodzony jest czujnik ABS i CheckEngine świeci się również z jego powodu.

3. Wentylator przy chłodnicy włącza się po przekręceniu stacyjki i działa cały czas. W ogóle się nie wyłącza do momentu przekręcani kluczyka w stacyjce i wyłączenia zapłonu.

Wiem, że nie powinienem się tym przejmowac oddając auto w ręce mechanika, ale od ponad miesiąca jestem bez samochodu, a mechanik rozkłada ręcę mówiąc, że on nie ma pojęcia o co chodzi i co dalej z tym zrobić. Nie potrafi poradzić sobie z problemami, które wygenerował i liczy chyba, że odbiorę samochód w stanie takim jakim jest.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc, lub coś podpowiedzieć, jakie mogą być przyczyny poszczególnych problemów. Przed wyciekiem płynu z wysprzęglika i wymianie sprzęgła nigdy nie było problemów ze sprzęgłem ani z elektryką.

Na forach wycztałem, iż czasem sprzęgło można źle zamontować, jeśli jest to sprzęgło samonastawne. Mechanik twierdzi, że na 100% nie jest to sprzęgło tego typu i montuje się je bez użycia dodatkowych specjalnych narzędzi. Czy oby na pewno nie jest to sprzęgło samonastawne i czy mogło zostać źle zamontowane? Czy też problem może tkwić w wadliwym wysprzęgliku? Sprzęgło wygląda identycznie jak na załączonym zdjęciu.

Jaki może być problem z błędem C0034? Czy istnieje szansa, że mechanik źle diagnozuje usterkę, np. z powodu słabego sprzętu do diagnozy? Czy czujnik ABS mógł ulec uszkodzeniu przy wymianie sprzęgła i czy CheckEngine może świecić się z powodu problemu z czujnikiem ABS?

Jaki może być powód tego, że wentylator przy chłodnicy nie wyłącza się?

Będę bardzo wdzięczny za sugestie. Nie wiem co robić, a nie chcę odbierać samochodu w takim stanie w jakim jest w chwili obecnej. Nie chcę też godzić się na wymianę wszystkiego po kolei licząc, że w końcu będzie to to...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sprzęgło 1.6 ecoboost.jpg (59.0 KB, 57 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kwolas ; 05-10-2017 o 07:14
kwolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem