Temat: [Kuga 2013-2020] Ukryte funkcje, tips&trick
View Single Post
Stary 24-02-2016, 19:16   #11
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Ukryte funkcje - modyfikacje

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a oni sprawdzają co wyświetla się w którym menu? mają nagrane jak każdy element wyglądał w momencie opuszczania fabryki???
http://forum.fordclubpolska.org/show...9&postcount=46 - tu jest dowód z kilku aut, że serwis nic nie widzi nawet po zmianie softu
Na tym forum jest mnóstwo ludzi, którzy robili spore modyfikacje aut na gwarancji
dokładnie IDS widzi tylko stan faktyczny, nie zastanawia się co było tylko co jest i leci z aktualizacjami po kolei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli chce Ci się pojechać do Katowic, to @tedi_k

@robo007 - wybacz, ale to zestawienie jest trochę "garbate": jeśli piszesz o ukrytych funkcjach w zegarach, to z listy usuń ryglowanie i USB, bo zegary tego nie robią

A jeśli piszesz ogólnie o trick'ach, modyfikacjach w Kuga mk2 to wypadałoby dodać:
- aktywację DDSa (wykrywanie spadku ciśnienia w oponach) - w autach które nie mają fabrycznie DDSa lub TPMSa (przykład przydatność systemu DDS: http://forum.fordclubpolska.org/show...3&postcount=26)
- upgrade mocy silników 2.0tdci 140 do fabrycznej wersji 163KM (chyba masz jakieś doświadczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- upgrade mocy nowszych silników 2.0tdci 150 do fabrycznej wersji 180KM
- wyłączenie start-stop
Można wspomnieć także, że Rosjanie lubuja się kombinowaniu z 1.6eb 150 na 182

Co do zegarów, to informację można trochę usystematyzować - w zegarach z dużym (kolorowym) wyświetlaczem z softem zaczynającym się od D można włączyć: cyfrową prędkość, czas jazdy, podwójny komputer oraz prawdopodobnie ciemne tło.
A w komputerze pokładowym, w widoku "na cztery" to można pozmieniać parametry które są wyświetlane
przykładowo:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli ktoś ma zegary z małym wyświetlaczem, to (w większości przypadków) ich wymiana na takie z dużym jest plug&play + ustawienie przebiegu
OK - troszkę pozmieniałem. Wywaliłem modyfikacje ponieważ to temat rzeka w skład którego wchodzi mapowanie silnika, a taki temat już jest nie będę dublował. Jeśli chodzi o ryglowanie i drugi port USB to chyba są jednak ukryte funkcje ponieważ normalnie tego nie da się uruchomić w MENU. Konfiguracji widoku komputera na "cztery" nie opisywałem ponieważ nie było czasu na zabawę - przy następnym podejściu będzie to ustawione.
A co do czarnego kolory to chętnie bym sobie go zaaplikował - nocą nie jest tak męczący (tak wiem mam regulację podświetlenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - jeśli będą jakieś informacje to czekam.
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem