View Single Post
Stary 29-06-2013, 17:01   #15
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek dziwne objawy

Kolego, miałem te same objawy tj.: zamek w drzwiach kierowcy raz zamykał/raz nie/czasem na 2x i podobnie się działo z klapką wlewu paliwa, do tego otwieranie szyb i domykanie (z kluczyka nie działało wcale a jedynie z pilota) zamek w drzwiach kierowcy niemal za każdym razem musiałem domykać/otwierać mechanicznie kluczykiem.
Napisałeś że sprawdzałeś okablowanie OK.
zdejmij tapicerkę z drzwi, wyjmij wtyczkę z górnej części siłownika - taką z trzema żyłami (szara/zielona/czerwona), wyjmij okrągły wtyk wiązki ze słupka, dla przypomnienia napiszę że obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i sprawdź omomierzem ciągłość przewodów od wtyczki do wtyczki.
U mnie było tak:
szary - w porządku,
czerwony - przełamany we wtyczce,
zielony - trochę się naszukałem bo do wiązki w słupku dochodzi jako zielono-brązowy a dokładniej w najniższej części mocowania kabli wewnątrz komory drzwi znalazłem zgrubienie elastyczne w izolacji w które wchodzi 2 kabelki zielone a wychodzi zielony z brązowym paskiem (po co te komplikacje?? ) to przejście wygląda na fabryczne bo nie tylko na tym kabelku jest taka przejściówka.
Reasumując kabelek czerwony w złączu wchodzącym w słupek chrzaniło wszystko a uwierz mi że wyglądało na w pełni sprawne dopiero po podłączeniu omomierza i poruszanie wiązką pozwoliło ujawnić że to właśnie ten kabelek. O ile dobrze pamiętam to w tej wiązce ma on nr gniazdka 10.

Po naprawie wszystko wróciło do pełnej sprawności.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem