Temat: [Transit 1994-2000] Wał napędowy 2.5D
View Single Post
Stary 26-03-2020, 08:30   #1
Bartek_86
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Radom
Model: Transit
Silnik: 2.5D 4HB
Rocznik: 1995
Postów: 16
Domyślnie Wał napędowy 2.5D

Witam. Mam pytanie dotyczące wału napędowego w tranzystorku. Transit długi, na dużym moście (koła 15) wał na dwóch podporach. Pojawiły się wibracje podczas przyspieszania i przy jeździe z prędkością 60km/h. Krzyżaki są montowane poprzez zagniatanie (fabrycznie). Sprawdziłem, że dwa krzyżaki blokowały się, a z jednego wydostaje się ruda. Pojechałem do zakładu zajmującego się regeneracją wałów ze względu na to, że krzyżaki były zagniatane. Po ponownych oględzinach zdecydowałem róbcie wszystkie to będę miał z głowy na lata. I ot taka historyja, że znowu wyczuwam wibracje i obstawiam, że któryś krzyżak poleciał - od wymiany minął ponad rok. Na marginesie mówiąc, majstry nowe krzyżaki zaspawali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I teraz tak chciałbym uniknąć kolejnej wizyty w owym warsztacie i mam pytanie do znawców czy w tym modelu transita bywały wały gdzie krzyżaki były montowane na segery?? Jeżeli tak to zakupiłbym taki wał, wymieniłbym podpory i krzyżaki i jakby trzeba było to dał bym go tylko do wyważenia i rozwiązałbym problem wału na amen.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Bartek_86 ; 26-03-2020 o 08:37
Bartek_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem