View Single Post
Stary 05-08-2015, 16:49   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

Pompka podająca to jedno, a sekcja wysokiego ciśnienia to drugie...
Może się zdarzyć, że taka naprawa załatwi sprawę i zniknie sprężynka. Ale można było zasilić pompę "na kroplówkę" i sprawdzić czy wtedy wchodzi w tryb awaryjny. Jeżeli by nie wchodził - winna jest pompka wstępna, jeżeli nadal by wchodził - winna jest sekcja wysokiego ciśnienia lub zawór IMV.

Generalnie ja bym jednak wolał włożyć do auta pompę sprawdzoną we wszystkich stanach pracy na ESItronicu lub innym dobrym stanowisku kontrolnym. Mam wtedy pewność długiego przebiegu - pod warunkiem, że nie zatankuję jakiegoś zajzajeru.

Ale nie święci garnki lepią - napisz koniecznie co ci udało się uzyskać...

Z tymi magnesami to nie wiem, czy jest sens. Generalnie filtr paliwa w dieslu jest tak dokładny, że żadnych opiłków nie powinien puścić do pompy. Puści tylko "chemię", czyli np kwas siarkowy służący do odbarwiania opału. To właśnie powoduje powstawanie osadów na ściankach pompy lub ich przyspieszoną korozję. Do zbiornika można go na jakiejś lince opuścić, ale nie wiem czy go wyciągniesz, tam jest klapka na sprężynce (chyba?).
Opiłki w 2,0 tdci niestety nie od razu wracają z układu wtryskowego do zbiornika, bo przelewy z wtryskiwaczy idą do pompy. Więc opiłki krążą przez pompę i wtryskiwacze stosunkowo długo, kilkanaście lub kilkadziesiąt razy. Ale w końcu wszystkie prędzej czy później dotrą przez zbiornik do filtra i tam się zatrzymają.
Moim zdaniem filtr paliwa powinno się zmieniać o wiele częściej niż podaje instrukcja, ja zmieniam filtr paliwa zawsze z olejem i filtrem oleju, co 15 - 20 kkm. Dobry filtr to podstawa bezpiecznej, bezawaryjnej pracy diesla.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-08-2015 o 17:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem