Temat: [Mondeo 2000-2007] Źle wkodowane wtryski a nieodpalanie
View Single Post
Stary 23-09-2019, 13:39   #6
Tomas23
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Źle wkodowane wtryski a nieodpalanie

Tez mam podobny problem, w ubiegla niedziele zabralem sie do wymiany zaworka w jednym z wtryskiwaczy. Kilka tygodni wczesniej zrobilem tak dwa wtryskiwacze, nie bylo zadnego problemu (zmienialem tylko zaworek, mam myjke ultradziekowa, skladalem wtryskiwacz na mokro).

Teraz po wymianie nie chce odpalic, probowalem z plaka, raz zalapal, chodzil tak jakby silnik mial wyskoczyc, po minucie zgasl. Mimo moich prob odpalenia nic sie nie udalo zrobic.

Z przelewow nic sie nie wydostaje przy kreceniu rozrusznikiem, podlaczylem ODB2 zeby zobaczyc cisnienie na szynie, okazuje sie ze jest niespelna 1bar.

Licze ze uklad sie zapowietrzyl, wertowalem forum i znalazlem info zeby uzyc recznej pompki. Znalazlem taka na popularnym serwisie aukcyjnym, jednak nie wiem jaka jest odpowiednia srednica pasujaca do ukladu Mondeo. Czy ktos moze mi doradzic ? 8mm, 10mm a moze 12mm?

Jak odpowiednio wykonac taka operacje reczna pompka? zdjac przewod z filtra paliwowego (powrot z pompy) i zaczac pompowac ?

Jak to nie zadziala to pewnie wtryskiwacze sie zawiesily i bede musial kazdy rozebrac. No nic, prosze tylko o pomoc w doborze pompki.
Tomas23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem