Temat: [Transit 2000-2006] 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
View Single Post
Stary 03-12-2021, 11:14   #7
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie osady z chrzczonego paliwa
Ja tam nie wiem na czym poprzedni właściciel tankował, ale odkąd go mam to cały czas na auchanie z którym od lat nie mam problemów.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz problem, bo ramka stanowi niezamienny kpl z głowicą, posiadający jeden wspólny numer.
Wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wynika to z faktu, że głowica i ramka są obrabiane podczas produkcji razem w złożeniu, w tym bardzo dokładne otwory wałków rozrządu. Potem już wędrują zawsze razem jako komplet. Ramka od innej głowicy może nie pasować do głowicy, w praktyce bywa bardzo różnie.
W mojej logice (czyli kogoś kto mechanikiem nie jest, ale śrubkami pokręci bo się nie boi) na chłopski rozum wałki od rozrządu które są w sprzedaży jako część zamienna powinny być tej samej wielkości (w sensie takie same co do setki w miejscach gdzie siedzą na głowicy) co fabryczne. Idąc tym tokiem nie uważam żeby był z tym jakiś problem, ale wiem na pewno tyle, że niczego nie można być pewnym. Kupiłem kompletną głowicę z 2.4 TDDI 125KM i w weekend jadę po cały silnik 2.4 TDDI 90KM w bardzo dobrej cenie więc sobie porównam czy będzie pasować. Ale patrząc że WSZYSTKIE aukcje w internecie są bez ramki to śmiem zakładać że w 99% powinno pasować. Nie wiem. I tak muszę dekiel od rozrządu ściągnąć to sobie na spokojnie bez łańcucha skręcę i zobaczę czy wałki nie mają oporów.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem