View Single Post
Stary 09-12-2019, 18:11   #1
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Mondeo MK5 - nowe, czy używane i czy na pewno Mondeo?

Witam,

od kilku miesięcy "kupuję" auto. Jak mam być szczery, czas kiedy nie musiałem kupować samochodu uważam za bardzo spokojny. Od kiedy natomiast postanowiliśmy wraz z małżonką szukać następnego auta w rodzinie, to po prostu mam jeden wielki wk..w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aktualnie mam Focusa MK2 i Octavię III. Mam póki co jedno dziecko, ale w planach jest powiększenie rodziny, dlatego na początku myślałem o S-Maxie II, jednak skierowałem się na segment D.

Ogólnie zawsze podobało mi się Mondeo MK5 i stwierdziłem, że będzie to moje następne auto. W Focusie mam 136KM, w Octavii 180 dlatego szukałem też silnika min 200KM, bo człowiek jednak łatwo przyzwyczaja się do większej mocy.

Poszedłem więc do salonu Forda, żeby rozejrzeć się za Mondeo. I tutaj pierwsze zaskoczenie: Pan w salonie mówi, że Mondeo to aktualnie 190KM... Myślałem, że żartuje, ale jednak nie. Wróciłem trochę przybity, bo myślałem, że po prostu w kilka dni skonfiguruję auto, dogram temat i będę miał święty spokój.

Wszedłem na forum, zacząłem czytać, że taka jest polityka eko sreko, co tylko mnie dobiło i zbiło z tropu.

Postanowiłem więc poszukać innego auta w segmencie D. Jako że Skode już mam odrzuciłem Superba, bo chcę coś innego i wpadła mi w oko Kia Optima. Duże auto, dlatego też szukałem dużego silnika. Poszedłem więc do Salonu Kia zaczynam rozmawiać z kolegą z drugiej strony stołu, że interesuje mnie wersja GT, bo jednak uważam, że poniżej 200km w takim aucie będzie mulące. I tu następny problem: Pan mówi, że Optima jest wycofywana i nie będzie następcy na rynek europejski, więc nie mogę sobie zamówić auta. Nowa Optima będzie na Azję czy coś takiego. No kur... mać myślę, to wcale nie kupię auta jak tak dalej pójdzie.


Wróciłem do domu i zacząłem rozmyślać co zrobić:

Opcje, które mi się narzucały:
1. Fusion Sport z USA - boję się jednak tych aut z USA a nie mam nikogo zaufanego, kto mógłby mi to auto ściągnąć nie po powodzi itd. Do tego nie wiem, jak z dostępnością części.
2. Mondeo MK5 EB 203 czy tam 240KM - no ale naczytałem się, że PS z mocniejszymi silnikami to tak nie bardzo.
3. MK5 180 w dieslu i ewentualne podniesienie mocy + Focus ST
4. MK5 Twin-Turbo 210 - ale nie bardzo wiem, czy ten silnik jest godny uwagi.
5. Fusion z USA ale ten po liftingu z nową skrzynią EB240 (ale to ponownie USA i średnio mam zaufanie do aut stamtąd)
6. W ostateczności MK5 nowy ecoblue 190km, ale niechętnie.

Wszystkie wersje jakie mnie interesują to Vignale ze względu na wyciszenie.


Doradźcie forumowicze co wg was było by najlepszą opcją.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem