Temat: [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 31-12-2019, 10:28   #1523
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał camillos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie śmiem twierdzić, że box daje taki sam efekt co dobry chip tuning, ale już kilka razy słyszałem, że w silnikach 1.5 eb różnica jest znikoma. Na wykresie 1.5 eb w mondeo na boxie vtech elite z opcja programowania/dostosowania do silnika. Rezultat 202KM i 330Nm
Gratulacje ŚWIETNY WYNIK zwłaszcza, że to BOX i gwarancja dalej jest.


Może głupie pytanie, ale zauważyłem, że Mondeo ma lepsze wyniki na serii jak w Focusie. W serii jest praktycznie to samo co w BOXie od HEKO. Czy to kwesia innych wtryskiwaczy czy zgoła innej mapy (zapewne to i to)? Może ci co śmigają na sofcie 182KM upgrade na te wtryskiwacze i z 260Nm skok na prawie 300Nm. Ale pewnie to nie jest takie proste jak mi się wydaje i należało by tez i soft z mondeo wgrać, a ten zapewne już nie podejdzie bo jest masa innych urządzeń sterowana i zbyt duże różnice - ale może się mylę, a opcja w sumie była by fajna.

A jeszcze jedna ciekawostka.
Ciągle jeżdżę na 98PB z BP (różne stacje) i auto pali pi razy drzwi 7,5-8,5l na setkę, raz zatankowałem w Circle K przy Towarowej w Warszawie i co ciekawe auto paliło jak głupie (nie dało się zejść poniżej 9litrów, co wcześniej przy delikatnym trybie jazdy nawet miałem 6,5l po trasie z prędkością 100-120km) na paliwie z Circle K ostatecznie komputer wyświetlił 9,7l !!! a licząc z dystrybutora wyszło 10,2.
Tyko teraz ciekawostka, auto wydawało się zrywniejsze takie bardziej narowiste. I teraz pytanie czy nie miało ono 98 oktanów czy na Circle kombinują, że tak zaczeło więcej palić czy jakieś są dodatki, które powodują fajniejszą jazdę podyktowaną większym spalaniem? Te spalanie było też wyższe, gdy jechałem ze stałą prędkością nie wciskając gazu, a jedynie podtrzymując prędkość gdzie na BP chwilowe oscylowało 3,2-5,6l, a w Circle 5-7l. Zupełnie tego nie rozumiem. Tłumaczę sobie, że zapewne nie trzyma oktanów i dlatego więcej spalił, a narowistość też raczej chyba jest większa przy niższym stopniu oktanowości. Sprawdziłem też ilość stuków w licznikach, ale bez butnięcia nic się nie zwiększało. Jakie macie doświadczenia z tą stacją paliw (moze też ktoś porównywał do BP)?

Ostatnio edytowane przez zygert ; 31-12-2019 o 11:22 Powód: kontynuacja postu
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem