Temat: [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 03-01-2020, 13:48   #1525
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał grzechu913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Tez zauwazylem ,ze jazda na 95 z circle...
zle mnie zrozumiales
Circle K i BP to 98 oktanow - nigdy nie lalem po modzie 95 oktanow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko po obserwacji sadze, ze w Circle K cos nie teges bo spalanie uroslo i bardziej narywisty sie zrobil (stuki jakos wiecej nie urosly, ale nie butuje na codzien - raz zrobilem test i od razu stuk wystapil tak samo jak na BP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec staram sie nigdy nie przekraczac 80% wcisnietego gazu i to niestety mi sie nie podoba).

A wlasnie moze ktos jest z Warszawy co ma dlubniety motor przez TuneForce to mogli bysmy sie spiknac i porownac furki (zalatwie urzadzenie pomiarowe wiec bedzie mozna porobic testy przyspieszen czy elastycznosci!!!). U mnie niestety, ale jak butne do podlogi czy powyzej 80% wciśniętego gazu pojawia sie spalanie stukowe i to nie tylko w logach, ale slychac metaliczne uderzenie i przez ulamek sekundy auto szrpnie i traci troche z osiagow. Boję się, że pare jeszcze takich akcji i silnik pojdzie w zaswiaty wiec poza tym, ze banan jest olbrzymi to ciagly strach, ze moze to byc ostatnie dobre przyspieszenie.
Na BOXie tego nie mialem. Na dniach bede kombinowal z Millersem: ps://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-silnikowe/millers-oils-xf-longlife-lspi-5w30-2/ ale wątpię czy to pomoże bo efekt występuje przy większych obrotach, a nie w niskich (tj. od 3500-5500). Jezeli to nie pomoże to, albo ogarnięcie motoru na słabsze parametry (teraz 198KM/331Nm), albo powrót do fabryki. Ogólnie martwi mnie to zachowanie i chciałbym porównać jak jest u innych bo może wszystkie chipy z TuneForce tak wychodzą a nikt tego nie zaobserwował. Już dawno do TuneForce bym podjechał na weryfikację na rolkach, ale jednak kawałek drogi odstrasza.

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
mam pytanko do osób które miały boxa od Heko lub innego boxa, a następnie zakupiły chipa na twardo. Subiektywnie tj. jakie są odczucia, różnice, podczas jazdy?
Pytam bo zamierzam sprzedać boxa i zakupić chipa...
Acha, w Wawie takie cos kosztuje ok. 1500 pln...
Różnica BOX od Heko, a Chip od TuneForce.
Nie ma co sie zastanawiać chip to chip. Różnica jest jak ze 150KM dajemy BOXa, to tak mamy z BOXa na chip'a.
Na BOXie ogólnie rzecz biorąc jak ruszałem po podłączeniu nie czułem za bardzo wielkiej różnicy. Trzeba było depnąć mocniej w podłogę i auto wtedy faktycznie ładnie się odpychało. Natomiast przy 5300obr/min był jeszcze jakby dodatkowy boost, ale vtec z hondy. Na chipie tego efektu w ogóle nie ma, za to idzie bardzo ładnie przez cały czas (wgniata w fotel, na boxie tego nie było). Jak wciskam gaz na te 80% to jest coś podobnego jak na boxie, ale jak depnie się z 2 czy 3 w podłogę to wrażenia są prawie jak z ST w MK4 (oczywiście w ST jest jeszcze lepiej, ale jest już taka namiastka wyrywania przedniej ośki do przodu czuć, że auto żywo przyśpiesza). Natomiast od 0-50 na 1ce to kpina. Nie wiem co ford tu skopsał, ale czy seria, BOX, czy chip efekt jest ten sam, autem nie da się dynamicznie ruszyć - strata trakcji, albo systemy dohamowują czy docisk nie wiem w kazdym razie moze u mnie cos skopane, a jak umiejętnie bez uslizgu to efekt będzie podobny czyli 3,5 jest najlepszym wynikiem do 50tki, a najczesniej 4s. A roznica miedzy 150 seria i 182KM seria tez jest, ale tylko jak krecimy motorem do konca, u mnie przy 4500obr/min auto juz tak nie szlo jak w wersji 182KM, ale caly dol jest identyczny zreszta hamownie to potwierdzaja.
Do 100tki nadrabia się właśnie tunningiem, bo jak zapnie się 2kę, a nie dopuści do nadmiernego booksowania kół to idzie bardzo fajnie i wtedy można nadrobić. Odpowienie czasy:
seria 150KM - 9,5-10s (najczęsciej występował wynik 9,8-10s).
BOX - 8,9-9,5s (powtarzalny 9,3-9,5s)
Chip - 8-9,5s (powtarzalny 8,8-9,5s)
Pomary były wykonywane na 235/45R18 i do licznikowego 105km/h bo wtedy dokładnie mamy setkę na GPSie. Gdy mialem 150KM mialem sposobnosc przetestowac na racelogicu ile wyjdzie i wyszło podobnie (9,8-10s). Co ciekawe ludzie mają na 1.6 na chipie około 7-7,5s więc albo mój wózek coś nie teges, albo sam nie wiem. Co do umiejętności pomiarów to raczej dobrze wykonuję, bo w hondzie civic uzyskuję powtarzalne 8s, a najlepszy wynik to 7,5s czyli lepiej jak fabryka.
Wracając do forda to jednak ulubionym biegiem jest 3ka i wtedy focus pokazuje pazur, jak i elastyczność.
Seria, a auto czy na BOX czy na chipie ma niższe spalanie, gdy jedziemy tym samym stylem, czyli napędzamy się w miarę szybko po czym utrzymujemy prędkość i spalanie zdecydowanie jest niższe o około 0,5l względem serii. Gdy butujemy wiadomo, że pali więcej.
Czy po akcji serwisowej dot. sprzęgła coś się poprawiło pogorszyło? Wg wykresu z hamowni urusł moment obrotowy, a spadły konie (gdy znajdę wykres to przetoczę wartości) i na wykresie przy 4500obr/min mocny był spadek w dół po czym nawet delikatnie moc i Nm rosły do około jak dobrze pamiętam przy 5600obr/min zaczynało spadać - ale mogę się trochę mylić bo już tak z pamięci mówię.
Czy szerokość opon pomaga - zdecydowanie tak bo auto w mniejszym stopniu gubi przyczepność i nie trzeba się zbytno starać o lepsze wartości przyśpieszeń (powtrzalne bo narywistość auto jakby trochę zmalała), a i prędkość maksymalna spadła (ale nie robiłem dokładnych pomiarów, ale odnosłem takie wrażenie, że do 200tu tak jakoś bardziej ślamazarnie się zbierał - mam na myśli serię, na chipie boję się na takie wysokie wartości wchodzić z uwagi na te stuki).

Ostatnio edytowane przez zygert ; 03-01-2020 o 14:09
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem