View Single Post
Stary 03-08-2019, 12:05   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Unhappy trochę więcej gazu i znowu błąd LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Mam MONDEO z 2017 benzyna 1,5 EcoBoost z założoną przez dilera instalacją LPG PRINS. Przebieg 70 tys. Samochód w połowie przeglądu (miał przy 60 tys, teraz będzie przy 80 tys, instalacja LPG miała przegląd przy 40 tys i kolejny powinna mieć przy 80 tys).

Kilka dni temu przy wyprzedzaniu na autostradzie (żadne wyścigi, trochę gazu i tyle) zaczął mi piszczeć błąd instalacji gazowej (żółty trójkącik na przełączniku instalacji PRINS). Przełączyłem na paliwo i pojechałem dalej. Jak auto postało kilka minut z wyłączonym silnikiem błąd zniknął, przełączyłem na gaz i jeździłem dwa dni (po mieście) bez problemu. Potem znowu wyjazd na autostradę i to samo co wcześniej, trochę więcej gazu i znowu błąd LPG. Jak auto stało z wyłączonym silnikiem, błąd znikał i tak do kolejnego ciut bardziej dynamicznego przyspieszania.

Myślałem, że problemem jest jakość gazu (chociaż tankuje tylko na CIRKLE). Zatankowałem więc na jakiejś BP i znowu to samo.

Przed zgłoszeniem do serwisu musiałem jeszcze zrobić małą trasę ok. 100 km po autostradzie. Aby nie było niepotrzebnych nerwów jechałem więc na samej benzynie. I tu niestety zaczęły się kolejne problemy, przy ok. 3 tys obrotów samochód zaczął szarpać (tak jakby się dławił). Po każdej takiej akcji (nie dzieje się to zawsze, ale co 2-3 przyspieszania) spod silnika słychać jakąś pompę, która nierówno pracuje i po 1-2 min milknie.

Co może być problemem? Umówiłem się już w serwisie, ale muszę czekać kilka dni i nie wiem czy takim samochodem w ogóle jeździć...
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem