View Single Post
Stary 08-11-2010, 18:41   #1
bbk77
ford::beginner
 
Avatar bbk77
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: SOSNOWIEC
Model: Galaxy [MK3]
Silnik: 2.0 TDCi 140KM /170KM ;-)
Rocznik: 2008
Postów: 17
Wink [Galaxy MK2] Wymiana żarówki w zegarku

Aby wymienić żarówkę w poniższym zegarku

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

należy plastikową obudowę delikatnie podwadzić śrubokrętem lub mocną cienką blaszką

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w okolicach krańców kolejnych boków obudowy znajdują się zaczepy, które należy pokonać, należy to zrobić delikatnie aby nie uszkodzić plastiku, na forum są zapiski aby tą czynność robić dwoma śrubokrętami, dla mnie było to zbędne - wystarczył jeden cienki. Jak już uda się ją wyciągnąć, należy całość obrócić i wypiąć z tyłu przewód zasilający

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

następnie delikatnie odblokowujemy zaczepy zegarka - są dwa z przodu i dwa z tyłu - z tymi może być więcej problemu z wypięciem ze względu na ciasnotę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(jeśli macie jakieś cienki narzędzie to można wyjąć żarówkę bez rozbierania wyżej wymienionego - ja takiego nie miałem.

Po operacji rozpięcia zaczepów macie cztery części

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wraz z "sercem" zegarka w tylnej części znajduje się żarówka - oryginalnie znajduje się tam 1,2W żarówka z końcówką czarną, ja zamontowałem mocniejszą 2W z końcówką zieloną

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po całym zabiegu należy wszystko złożyć i cieszyć się światełkiem w zegarku podczas nocnych przejażdżek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FLY A WAY - DRIVE A AUTOBANA
bbk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem