View Single Post
Stary 19-03-2017, 12:39   #19
irok84
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-03-2017
Model: S-max
Silnik: Benzyna 2.0, 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 17
Angry Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.

Dzień Dobry.

Moje auto to Ford S-Max, rocznik 2006, 2.0 Benzyna (145KM).

Od kilku dni mam problem z centralnym zamkiem. Przeczytałem już wiele wątków na tym jak i na zagranicznych forach, ale do końca nie znalazłem odpowiedzi, co może być przyczyną problemów.

Problem wygląda tak:
Tylne drzwi (lewe i prawe) nie zawsze się ryglują kiedy zamykam centralny zamek, zarówno z pilota jak i z kluczyka, czy nawet przy pomocy przełącznika przy klamce kierowcy.
W przypadku prawych drzwi wystarczy ręcznie zaryglować, a czasem nawet wystarczy je otworzyć i zamknąć i się ryglują.
Natomiast lewe drzwi nie chcą się zamknąć w żaden sposób.

W takim przypadku jak powyżej opisany wsiadłem dziś w auto i zrobiłem 10km, po czym zamknąłem auto przy pomocy pilota. Efekt? Wszystkie drzwi prawidłowo zamknięte.
Czy to może być problem słabego akumulatora? A może podczas jazdy jakiś mechanizm się obruszał i zaczęło działać... a może jeszcze coś innego... jakieś pomysły?

Sytuacja jest dość losowa, ale mocno upierdliwa, bo za każdym razem gdy zamykam auto muszę sprawdzić wszystkie drzwi, czy się zamknęły.

Edit: Wydaje mi się, że problem pojawił się po wizycie na myjni, choć mogę się mylić.

Ostatnio edytowane przez irok84 ; 19-03-2017 o 13:28
irok84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem