View Single Post
Stary 18-02-2019, 16:35   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Co za artykuł.....

"W przypadku wersji benzynowej inżynierom Forda udało się zwiększyc moc maksymalną o 12% oraz maksymalny moment obrotowy o 17%.
W efekcie 2,3-litrowa jednostka generuje więc 280 KM oraz 420 Nm, który dostępny jest w zakresie od 3000 do 4000 obr/min.
Do prędkości 100 km/h benzynowy Focus ST będzie w stanie rozpędzić się w czasie krótszym niż 6 s."

Focus MK3 ST miał 2.0 EcoBoosta. Mustang i RS chodziły na 2.3EcoBooście.
Więc pisanie o MK4 że ma 2.3 EcoBoosta i że inżynierowi "zwiększyli" moc i moment to jakaś kpina nie podając wyjściowej pozycji do tej porównawczej skali.
Nie no brawo...
250KM z 2.0EcoBoost i nagle 280KM z 2.3EcoBoost... nie no.. jest powód do domu.
Tym bardziej że 2.3EcoBoost w RSie daje 345KM...
No cóż....

Ja rozumiem, że nowe ST nie może zjeść RS'a bo przecież nie zjada się własnych dzieci,
ale pisanie takiego artykułu i jeszcze pogrubianie rzeczy tylko świadczy o portalu i poziomie tego co zostało napisane.


Co do modelu. Nie sądzę, że połknie rywali na śniadanie.
Tak jak MK4 mnie na razie zupełnie nie podnieca i nie myślę o przesiadce z MK3 na MK4, tak bardzo dobrze wiem,
że obecni użytkownicy MK3 ST będą się przesiadać na MK4 tylko z racji lenistwa jak nie będzie się chciało zmieniać przyzwyczajeń.
Jak z MK2RS na MK3RS zmiana była naprawdę diametralna, tak ST3 a ST4 - no cóż... chyba że ktoś naprawdę chce mieć najnowsze to może.
Ale powodów żeby sprzedać, dopłacić, kupić nowe jest za mało. 250 a 280KM w EB to maniacy ST robili sobie spokojnie programem.
A jak się okaże że MK4ST 280KM nie będzie przyjemne do dłubania na więcej, to może się okazać, że sprzedaż nie będzie tak różowa jak się wydaje to specom od marketingu. Widać ile Ford wsadził w marketing MK4, trzy cylindrowego silnika w dodatku z jednym odłączanym.
Sporo wydali na reklamę, oj sporo.

O proszę. Piknęło mi na telefonie.
Obczaj te kocie ruchy:



https://www.youtube.com/watch?v=EqGiTaUWrto

Nie mój klimat, oj nie mój klimat... grafitti na estakadach, "gangsta-rap" i lajki....
no cóż.
Szanowni Państwo - jestem w stanie zrozumieć młodzieżowy styl reklam dla np. Fiesty ST.
Ale dla Focusa ST?
Chyba dział marketingu pomylił kolumny w excelu patrząc na to, kto jeździ Focusami.
Choć kto wie - może oni już wiedzą, że obecni posiadacze Focusów nie będą dolecowym targetem ST MK4 i stąd atak na inną grupę?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 18-02-2019 o 17:07
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem