View Single Post
Stary 04-11-2022, 09:08   #78
Krystian999
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-10-2019
Skąd: Złotów
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi 150km/380NM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Zacznijcie od regeneracji alternatora, bądź wymiany na nowy, spotkałem się z tym, że kilku osobom to już pomogło w tym temacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A poniżej wklejam info z grupy na fb:

"Witam. Miałem okazje ostatnio rozmawiać z starszym panem który pracował 20 lat w ASO Forda i sam jeździł najdłużej 1.8 TDCi. Zna ten silnik chyba tak dobrze jak konstruktorzy. Rozmawiałem z nim również na temat tych objawów spadania dawki i nie równej pracy. Jako pierwsze wskazał cewki we wtryskach które zostały uszkodzone przez źle pracujący alternator. Powiedział, że w tym silniku szkopuł jest taki że alternator musi działać idealnie, wręcz trzymać parametry z fabryki żeby ten silnik dobrze pracował. Tak samo wszystko co związane jest z prądem, kable, aku, masy. I coś w tym prawdy jest bo odkąd wymieniłem alternator na nowy nie mam kompletnie żadnych problemów z nierówną pracą, spadaniem dawek paliwa itp, silnik pracuje idealnie. Mówił też, że bez w 100% sprawnego alternatora nie ma kompletnie sensu wymiany cewek czy wtrysków, ponieważ cewki fabrycznie mają ogromną wytrzymałość, a jeśli już są walnięte to winą zawsze w 99% jest alternator."
Krystian999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem