Temat: [Fiesta 2008-2012] Dobór kół i opon na zimę
View Single Post
Stary 17-07-2014, 11:44   #28
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielosezonówki wychodzą taniej gdyż nie bawisz się w dokupowanie kompletów lato / zima i ewentualne zmienianie ich co sezon u mecha.

Mam ziombalasów co jeżdżą na wielosesonówkach np: Jeep Grand Cherokee , Honda Accord , Mercedes Vito i kilka innych.

Jeżdżą już kilka dobrych lat i wcale nie mieli więcej wypadków , szybszych zużyć opon.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tym bardziej przy zimach jakie mamy to kupowanie zimówek czasem wydaje się bezsensowne..

Sam mam 2 komplety , nie żebym bronił wielosezonówek bo je mam ale jakoś praktyczność się odzywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Kruszon91 Jak masz znajomego mechaniora to możesz u niego bez marży wyciągnąć tanie oponki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielosezonówki wychodzą taniej gdyż nie bawisz się w dokupowanie kompletów lato / zima i ewentualne zmienianie ich co sezon u mecha.
We wszystkich samochodach w rodzinie mamy osobne komplety kół na zimę i lato.
W osobowym samochodzie dobre opony letnie dają nieporównywalny do wielosezonowych komfort jazdy.
W SUVie też mam dwa komplety kół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę z przypadku, bo musiałem odnowić felgi i trafiłem na dobre tanie stalówki. No i zaskoczyło. Na lato mam opony na lekki teren, szosę, dla mnie wystarczające i w porównaniu z wielosezonowymi u kolegi w podobnym SUVie są znacznie cichsze.
Na zimę mam założone najszersze z możliwych zimowych. Nie zdarzyło mi się zakopać w śniegu.
Tak więc - dla jazdy osobówką, na dobrych drogach i w większości w mieście to chyba tylko komfort decyduje. No i możliwość sfinansowania tego komfortu.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem