View Single Post
Stary 02-02-2015, 15:48   #30
Wojtektus
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: Stuttgart
Model: Ford Focus Turnier combi
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Turbina w ogóle nie załącza się, brak mocy, buczenie - przyczyna?

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogadaj z mechanikiem, czym grozi jazda do PL z takim stanem DPF /.../ Nie wiem co chce zrobić Twój mechanik za te 900euro

Cytat:
Napisał arturfom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jazda z zapchanym DPF to auto w tryb awaryjny ale myśle że długo jeszcze zanim go zwolni - nie wiem jakiego mechaniora masz w tym serwisie forda ale powinni mieć IDS to nalezy spróbować statycznego wypalania ( spytaj czy próbowali ) ,niech ocenią ci stan i jazda do Polski daleko nie ma powinno spokojnie dojechać,
Problem w tym, że ci niemieccy mechanicy to są baaardzo ostrożni i nikt nie powie mi czy auto dojedzie i ile ewentualnie jeszcze da radę z tym zapchanym DPF. Także Artur, myślę, że nie tak łatwo zawyrokować, że długo jeszcze pociągnie, bo nie wiadomo na ile już ten DPF dostał po d. No i niestety nie mam blisko do Polski, bo do domu około 850 km... a tu jeszcze do tego czasu na miejscu pyknie jeszcze 500 - 600 km. :-( A blisko 10-cio godzinna jazda z dwójką małych dzieci z duszą na ramieniu, bo a nuż się uda, to sam rozumiesz... Czy mają tego IDS-a nie wiem, ale odmówił wyraźnie tego wypalania, nie zrozumiałem go tak szczegółowo, bo był to akurat Szwab (taką regionalną gwarę tu mają) i naprawdę ciężko się z nimi komunikować, ja coś pytam on patrzy na mnie jak na wariata, on gaga to ja: eeeee? że jak??? ;-)

Mechanik śpiewa coś około 400 euro za tego nowego DPF-a, nie 900 ja piszesz Mójmistrzu (ale dziwnie się tak zwracać ;-) ), więc nie tanio, ale mniejsza masakra niż w "ASO" (ok. 1200eu), nie wiem jeszcze konkretnie co on zrobi w tych pieniądzach, mówił, że jakąś nową część kosztującą ok. 270 euro wstawi. No i będę pewniejszy jak tu zrobią, nie dlatego, że lepsi, bo u nas bardzo w porządku warsztaty działają, ale jak coś zakombinują, to myślę chociaż wiedzą na ile i co można "sznurkiem" naciągnąć, aby nie było problemu z tutejszymi badaniami, no i z ewentualną reklamacją łatwiej. A w kraju będziemy tylko 3-4 dni, więc jeśli tam organizować naprawę to stres i na wariata... wszystko wskazuje na tę naprawę tu w Niemczech. A ewentualna sprzedaż auta trochę później, jak już się całkiem usprawni, a tu moja Kobitka sobie nowe organizuje w jakiś ratach, mniejsze i benzyna, ale to inny temat.
Wojtektus jest offline   Odpowiedź z Cytatem