View Single Post
Stary 21-03-2013, 19:23   #19
_krzychu__
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

No i dlatego pytałem o możliwość zapłacenia należnego podatku VAT, tak żeby nie było przestępstwa podatkowego.
Z tego co zrozumiałem mechanizm przekrętu na VAT, to problemem tutaj jest dezinformacja nabywcy, który dostając fakturę marża, czy jakąś zerówkę, jest przekonany, że wszystko jest OK, a tak naprawdę ma jeszcze do poniesienia koszt podatku VAT, tak jak przy chyba każdej sprzedaży towaru lub usługi.
Z punktu widzenia nabywcy-osoby prywatnej to taka cena handlarza "na marżę" jest ceną NETTO, nieuwzględniającą podatku VAT. Koszt zapłacenia VAT tak czy tak ponosi kupujący, obojętnie, czy kupuje bułkę w sklepie, czy samochód. Płacimy cenę BRUTTO, a technicznie odprowadzeniem do urzędu zajmuje się sprzedawca. Przy zakupie na"marżę" brakuje tego VAT-u w cenie, stąd też moje pytanie o zapłacenie tego samemu, czyli tak faktycznie zmianę podmiotu odprowadzającego podatek do urzędu, no bo koszt jakby nie patrzeć, i tak poniesie kupujący.
Także jedną sprawą jest strona formalno-prawna takiego rozwiązania, no a drugą opłacalność, czyli łączna cena: cena handlarza+podatek - czy za taką kwotę dane auto warto jeszcze kupić.
No a trzecim elementem są zasady, czyli czy kupować od kogoś, kto oszukuje klientów, narażając ich na dodatkowe koszty i postępowanie skarbowe
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem moje przemyśleniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem