Temat: [Ranger 2011-2022] Wskaźnik poziomu AdBlue
View Single Post
Stary 07-06-2019, 12:16   #2
SuperDexta
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wskaźnik poziomu AdBlue

Temat Adblue jest moim ulubionym jak może widziałeś w innych postachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Od chwili poprawienia połączenia w kostce jest ok. Z tego co wiem w serwisie do nowego samochodu wlewają ok. 10l, ja dolałem jeszcze 5l. czyli total w zbiorniku miałem 15l. Obecnie mam przejechane ok. 7800 i ciągle mam komunikat Adblue poziom popr., wiec nie dotykam tego cholerstwa, nie dolewam i staram się zapomnieć że ten układ tam jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Na forach zachodnich widziałem, że różnie jest, niektórzy często dolewają inni maja spokój. Chyba wszystko zależy od sposobu jazdy (warunki spalania) i tego co na pace i czy ciągniesz przyczepy. Mój sporadycznie ma na pace drewno ok. 800 kg + przyczepa ok. 800 kg., zazwyczaj lata sobie na pusto. Spalanie mam naprawdę niskie co jest zaskakujące np. wczoraj trasa Wawa-Wrocław-Wawa, odcinek 780 km,. średnia z kompa 8,8 l/100, prędkość na "Esce" ok. 120., stąd może mało tlenów azotu do redukcji mocznikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Jaki masz przebieg? Ile już wlałeś Ad przez ten okres?

Pozdrawiam
SuperDexta jest offline   Odpowiedź z Cytatem