View Single Post
Stary 23-02-2022, 21:23   #54
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Witam koledzy, od 3 lat jeżdżę C max z powershiftem z racji tego że zbliża się wymiana oleju w skrzyni planuję sam wymienić olej pierwsza wymiana była robiona po zakupie przy przebiegu 39tkm
w ford Lublin teraz na blacie 88tkm. Aktualnie mieszkam w DE i planowałem oddać auto do mechanika ale patrząc na niemieckie warsztaty to trochę ręce składają się do modlitwy i wolę nie ryzykować. A cena za wymianę w serwisie to koszt ok 600e. Przeglądając niemieckie fora i filmy wszyscy podczas kontroli poziomu oleju robią to na wyłączonym silniku. Dawno temu robiłem wymianę w VW tiptronic i było powiedziane że olej musi mieć 40st i silnik musi pracować podczas kontroli. Nawet oglądając filmy instruktażowe Vaico i Meyle jest tak samo. Dzwoniłem do mojego mechanika z PL i on stwierdził że przy kontroli i dolewaniu do stanu silnik musi pracować. I pytanie do was kto ma rację całą rzesza mechaników DE i UK z YouTube czy mój skromny mechanik z PL. Na dniach planuję wymianę i zależy mi na waszym zdaniu na ten temat.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem