View Single Post
Stary 15-03-2019, 21:16   #674
aliatic
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Gdzie dobre warsztaty w Szczecinie

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedna z możliwych opcji to uszczelka pod kolektorem wydechowym.
mi świszczała, dwa warsztaty od razu zasugerowały turbinę do regeneracji.
diagnosta z FordFach w kilka minut zdiagnozował uszczelkę kolektora, pod podniesieniu auta potwierdził przyczynę i oszczędziłem kosmiczne pieniądze nie ruszając turbo.
Zakładam, że to odnosi się do mojego problemu. Jeśli tak to dzięki wielkie! Na pewno poproszę o sprawdzenie na warsztacie.

Wczoraj byłem w TurboCars i z turbo wszystko jest ok. Nie ma się do czego przyczepić. Aby tego było mało to w środę ten świst było słychać dość mocno, a w czwartek tylko nieznacznie (w dniu dzisiejszym znowu ledwie jest słyszalne). A jedynie co było zrobione w środę, to dolany olej wspomagania. Możliwe, że jest to powiązane bo najbardziej słyszalne jest przy kręconej kierownicy w lewo bądź w prawo i dodaniu gazu. W taki też sposób usłyszałem to pierwszy raz, jakiś miesiąc temu gdy zjeżdżałem z autostrady. Pompa wspomagania też jest bardziej słyszalna. A od jakiegoś czasu trzeszczy mi kierownica podczas skręcania (a w środę były bąbelki powietrza w układzie wspomagania, dlatego dolany został olej). W poniedziałek znowu jadę na zaprzyjaźniony warsztat. Podpowiem aby zerknęli gdzie trzeba. Będą też sprawdzać koło pasowe na wale korbowym, do tego rolkę pasek i sprzęgło na alternatorze. Może to być powód głośniejszej pompy.

Najlepsze jest to, że w czerwcu ubiegłego roku przekładnia była regenerowana. Więc jej nie podejrzewam.

Jeśli w warsztacie gdzie mam umówioną wizytę nie nic nie zdiagnozują, to zadzwonię i umówię się na wizytę w FordFach.
aliatic jest offline   Odpowiedź z Cytatem