Temat: [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol.
View Single Post
Stary 08-08-2011, 10:45   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał tomex3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy większośc z was jest świadomych że jak dmc zestawu mówimy tu o transicie 3490 plus przyczepa czyli ponad 3500 powinna miec licencje i koncesje oraz tacho a wymóg wiatola nie jest zależny jakimi drogami jeżdzisz jeżeli pojazd przekracza dmc 3500kg musi mieć viatola mojego kolegę kosztowało to a wzasadzie brak tych rzeczy ponad 10 tyś zł on świadczył usługi transportowe jeżeli masz użytek własny to musisz mieć zaświadczenie od starostwa
Jeżeli nie jeździsz zarobkowo, nie musisz mieć ani tacho, ani zaświadczenia ze starostwa... Ja często holuję Transitem przyczepę z końmi i nikt się nie czepia - mój prywatny samochód, moja prywatna przyczepa i mój prywatny koń...
A viatol obowiązuje TYLKO na wyznaczonych odcinkach dróg. Jeżeli jesteś w stanie dojechać do celu omijając te odcinki, nie musisz go mieć.
Pomijam fakt, że wymóg posiadania viatola przy samochodzie DMC 3500 plus przyczepa to podobno polska specyfika - na zachodzie np auta z przyczepami kempingowymi nie muszą nic dodatkowego wykupywać (tak czytałem w gazecie).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-08-2011 o 10:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem