View Single Post
Stary 31-03-2017, 13:57   #38
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Witam, podepnę się pod temat, bo i mnie dopadła jakaś usterka wspomagania.
Z tą różnicą, że z tego co wyczytałem w różnych tematach ludziom albo brakuje płynu, albo coś cieknie, albo świeci kontrolka - albo wszystko na raz.

U mnie błędu nie wyświetla, poziom płynu max ( a nawet ciut wyżej, kolor zielony, całkiem klarowny), prąd do kostki pompy dochodzi ( tej środkowej, z najgrubszymi przewodami), a wspomagania brak.
Działało jak we wszystkich focusach ( czyli buczało w trybie komfort, na trybie sport chodziło całkiem ładnie - pasowało mi to). po zgaszeniu auta przyszedłem do niego pół godz później i już klapa - ledwo idzie skręcić kierownicą. Jeszcze tylko rurki muszę sprawdzić, bo pod blokiem ciężko, ale jakby było coś z nimi nie tak, to płyn by uciekał, a trzyma poziom, więc myślę, że to tylko formalność...

Pacjent to 1,6 tdci 109 KM, 2005r. z pompą elektryczną (właściwie elektro-hydrauliczną).

Jakieś pomysły oprócz tego, że pompa do wymiany?
I co w końcu z tymi nr? Muszą pasować łącznie z końcówkami ( AC, AD BD itp)?
Trzeba ją później programować IDS czy ruszy sama? Bo zdania mocno podzielone z tego co czytam.

Sprawa dla mnie o tyle pilna, że autkiem jeździ żona z naszym małym bobasem i bez wspomagania stanowiłaby zagrożenie na drodze - nie puszczę ich tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


____________________________________________

Sam sobie odpowiem na część pytań, zostanie dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc nie wiem co z tymi końcówkami nr, u mnie był nieczytelny, wziąłem przypadkową pompę i działa. Może trafiłem, może nie ma to znaczenia - część pomp ma inną wtyczkę zasilającą ( ta środkowa, zatrzaski w odwrotną stronę).

Po odpowietrzeniu pompa ruszyła od razu, komputer nie był potrzebny, na desce żadne błędy się nie pojawiły - po prostu zadziałało plug & play Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dd1511 ; 06-04-2017 o 21:35 Powód: odpowiedź na pytania
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem