Temat: [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift
View Single Post
Stary 24-04-2016, 22:42   #38
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał maxsys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega z serwisu dzwonil do Forda w Koloni o wsparcie techniczne - i uslyszal tylko: trzeba wymnienic skrzynie nic sie nie da zrobiy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy użytkuje obecnie s-maxa ale swego czasu miałem passata b6 (rocznik 2009) ze skrzynią DSG oraz identycznymi objawami opisanymi w tym wątku - auto co jakiś czas, rzadko, nie mogło wrzucić R.
Z czasem problem postępuje aż w końcu w ogóle nie można już wstecznego wrzucić.
Przerabiałem adaptacje oczwiście nic nie dały. W tym momencie chciałem ostrzeć Was przed firmami typowo zajmującymi się naprawą skrzyń biegów.
Po pierwsze naprawa w 99% przypadków ogranicza się do wymiany na inną używaną w cenie ok 4 tyś. Otrzymujemy raptem rok gwarancji i tak naprawdę jest to jedna wielka loteria, bo skrzynia którą Wam wsadzą może mieć 200k albo 300k kilometrów albo nie wiadomo co to jest. Serwis wsadzi ją Wam, skasuję kasę i tak naprawdę sam będzie ciekawy co się będzie później działo, oczywiście przez rok czasu bo później już nie.

Niektóre serwisy niestety oszukują też na naprawach, mnie to spotkało i umoczyłem troszkę kasy a problem wrócił po krótkim czasie. Postanowiłem nie wracać już do tego serwisu.

Ostatecznie naprawiono mi sprzęgła w skrzyni na dobrej woli dealera (auto krajowe serwis w PL cały czas). Dobra wola dealera moim zdaniem świadczy też o tym że te skrzynie to badziew który rozlatuje się dość często. Miałem farta że dealer nie doczepił się do nieudolnej naprawy w serwisie skrzyń biegów.

Dlatego mimo wszystko polecam Wam udanie się do dealera, bo tylko przy takiej naprawie u niego dostaniecie gwarancję dwa lata i później też łatwo Wam będzie sprzedać takie auto. W mojej ocenie warto do tego dopłacić.

Wstawiając auto to do serwisu skrzyń niestety wydajcie 4 tyś i macie rozwiązanie i spokój na góra rok czasu, po którym jest naprawdę duża szansa że skrzynia rozleci się z tego samego lub zupełnie innego powodu.

Jest to ogromny minus automatów, niestety według mnie automat ma jednak bardziej sens jak kupujesz nowe auto lub bardzo młode z PL dystrybucji innego bym nie dotykał, pomimo mojego bezgranicznego uwielbienia dla tego rozwiązania.

pozdrawiam - Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem