Temat: [Mondeo 2007-2014] Zatkany DPF 2.0TDCI
View Single Post
Stary 04-03-2023, 14:40   #108
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapchany DPF

Witam, po 70km dpf znów się zaczął wypalać i po 3km skończyło się wypalanie i wyskoczyła awaria silnika + błąd nieprawidłowe warunki do wypalania + zbyt niska temperatura.
Na forum wyczytałem ze może to być świeca wypalająca wiec odkręciłem cały moduł wraz z świeca nie było wcale ciężko. Po wykręceniu modułu całego i wykręceniu świecy oczywiście zanim ja wykręciłem trzeba było ja podgrzać … zmierzyłem omomierzem i wyszło 1.1 ohma wiec git podłączyłem tez do akumulatora ( grzeje szybko ). Przy okazji chciałem zobaczyć czy paliwo leci przez ta świece do dpf i to był problem dziura była zatkana… wiec drucik do ręki Nafta i zaczynamy czyszczenie aż otwór będzie drożny. Po wyczyszczeniu złożeniu wszystkiego do samochodu dpf po 1km zaczął się wypalać. Temperatura na czujniki 12/13 630 stopni czyli wszystko w porządku oczywiscie DPF sie wypalał 12km wszystko wróciło do normy pozdrawiam. Problemem był zatkany otwór który podaje ropę do DPF.
Tutaj zdjęcie w trakcie wypalania
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie świecy dopalającej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem