View Single Post
Stary 05-09-2022, 10:30   #10
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie 1.6 ecoboost P132B i zawór DV- brak mocy

Witam wszystkich serdecznie. Temat zakładam w sumie dla potomonych, bo sam się trochę nagimnastykowałem żeby dojść do rozwiązania gdzie dość mocno zmylił mnie wyskakujący błąd.. ale o tym dalej..
Mianowicie- mam mondeo mk4 1.6 ecoboost. Wokół uszczelki pod pokrywą zaworów miałem zapocenie- postanowiłem zabrać się za to sam. Tak też zrobiłem, uszczelka wymieniona na oryginał 65zl+przesyłka... wszystko ok.. ale na drugi dzień jadę samochodem a on nie ma mocy.. turbina w ogóle się nie załączała.. w dodatku podczas przyspieszania było słychać delikatne syczenie. Pojechałem pod komputer podpiąć- wyskoczył błąd P132B kontrola doładowania/zbyt niski sygnał częstotliwości. Ok, poczytałem trochę internetów- do sprawdzenia sztanga od wastegate- chodzi elegancko... No to padło na elektrozawór sterujący podciśnieniami turbiny... Wymieniłem.. dalej to samo... Już miałem oddawać samochód do jakiegoś mechanika ale podkusilo mnie rozebrać zawór DV- na forum pojawiało się sporo tematów z tym zaworkiem. Po rozebraniu tego, wylało się z niego troszkę oleju, kontrola wzrokowa zawór ok, membrana też się wydaje ok, zrezygnowany że auto jednak trzeba będzie oddać do mechanika składam... Podkusilo mnie się przejechać i bang... Auto zapiernicza aż milo... Turbina pracuje.. ale! Pojawił się charakterystyczny dźwięk dla uszkdzonego zaworu DV... Który ktoś na forum też dodawał.
PRZYNAJMNIEJ wydaje mi się że mam sprawcę, wszystko na to wskazuje.. zamówiłem dziś nowy zawór firmy properfekt, jutro powinien przyjść i wymiana..
Ale mam w sumie dwa pytania. Czy podczas wymiany uszczelki pokrywy zaworów mogłem coś schrzanić że ten zawór zaczął dawać w kość czy to po prostu cholerny zbieg okoliczności?

Drugie pytanie czy ten zawór trzeba montować trzymając się jakiejś zasady? Wiadomo rureczka która z niego wychodzi jest teraz na wprost a nie pod kątem. Chodzi mi o ułożenie tłoczka wewnątrz. Czy po prostu jak przyloze tak pasuje?
Pozdrawiam serdecznie.
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem