Temat: [S-MAX 2006-2015] 7 miejsc w dowodzie a 5 a aucie ?
View Single Post
Stary 14-01-2022, 14:50   #12
Olseniasty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2022
Model: s max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Ilość miejsc w samochodzie

Witam

Jestem posiadaczem Forda S-Max'a. W grudniu 2020 roku udałem się na badanie techniczne. Samochód przeszedł badanie, ale diagnosta dopatrzył się, że w dowodzie rejestracyjnym wbite jest 7 miejsc natomiast w samochodzie jest 5 foteli (pierwszy i drugi rząd). Badanie zakończyło się wynikiem pozytywnym. Diagnosta nie wbił pieczątki w dowód rejestracyjny, wystawił zaświadczenie, w którym opisał różnicę w ilości miejsc i stwierdził, że należy to wyjaśnić w urzędzie. Przejeździłem tak rok do następnego badania. W grudniu 2021 żaden diagnosta nie chciał w ogóle dopuścić samochodu do badania technicznego. Obecnie samochód stoi na kołkach (brak badań technicznych). Sprawę zgłosiłem w urzędzie. Mają rzekomo sprowadzić dokumenty z urzędu, w którym była pierwsza rejestracja w Polsce. Postarałem się także o homologację z Forda. Niestety w homologacji wpisane jest " Number and position of seats - 7 ; 2/ 3 / 2". Z tego wynika, że samochód powinien mieć 7 foteli. Poprzedni polski właściciel twierdzi, że samochód nigdy nie miał siedmiu foteli i nigdy nie miał problemów na przeglądzie. Samochód został sprowadzony z Francji przez komis samochodowy. Pierwszy właściciel kupił go w komisie, ja jestem drugim właścicielem w Polsce. Sam trzy razy byłem na badaniu technicznym tym samochodem i wcześniej nie miałem takich przebojów. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć temat. Czy jest możliwość dokonania zmian w dokumentach tak żeby dokumenty dopasować do samochodu a nie samochód do dokumentów. Nie chce pchać się w koszty zakupu trzeciego rzędu foteli z pasami. Poproszę o podpowiedz. Pozdrawiam
Olseniasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem