View Single Post
Stary 10-01-2021, 08:26   #29
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Odp: Co sądzicie o szybach firmy NordGlass

Ostatni post juz jest wiekowy a szyby nadal pękają, więc dodam swoją opinię.
Kupiłem forda mondeo w którym poprzedni właściciel wymieniał szybę bo była już zniszczona. Wymiany dokonał 5 miesięcy przed sprzedażą. Szyba oczywiście Nordglass. 2 miesiące po zakupie zauważyłem że na czarnym polu wokół czujnika robią się bąble. Pojechałem do Nord i uznali reklamację poczym wymieni szybę na nową. Od tego czasu minęły 4 lata. Zauważyłem już pojedyncze uszkodzenia drucików grzania. Również przy dolnym rancie na ciemnym tle widać jasny pasek przebarwienia.
Obecnie szyba pękła po kamieniu a raczej mikro kamieniu bo odprysk był minimalny ale w miejscu gdzie webasto dmucha na szybę, więc róznica temperatur doprowadziła do naprężeń i pękania. Uważam, że jakość wklejenia i rodzaj materiału użyty do tej szyby jest słaby. Miałem kilka fordów z oryginalnymi szybami, które zaliczyły ostre uderzenia kamieniami w trasie i nic takiego się nie działo. Jaka cena taka szyba a ubezpieczyciele przecież wymieniają po kosztach aby się kalkulowało. Teraz wymienię z AC i chce porządny produkt.

Ostatnio edytowane przez XDX ; 10-01-2021 o 08:28
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem