Temat: [Galaxy 2000-2006] Sprzęgło nie wysprzęgla
View Single Post
Stary 10-02-2015, 17:34   #42
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam wreszcie uporałem się z tematem , klapkę zakupiłem w VW za 25 zł co do podkładki kupiłem w fordzie za 20 zł ale oddałem bo to była podkładka pod łożysko na wałku a ja chciałem podkładkę pod zabezpieczenie ( ten duży pierścień segera ) nie osiągalne w fordzie ani WV powiedziano mi że jak zabezpieczenie wytarło luz w obudowie to mam obudowę skrzyni do wymiany .
Pojechałem do tokarza podałem wymiary i po ok 2h odebrałem podkładkę :
wym zewnętrzny 75mm , wewnętrzny 72,2 mm i grubości mojego luzu 1,40mm .
Okazało się że wytarcie jest pod kontem i musiałem zeszlifować podkładkę 0,20 mm i tyle samo segera bo nie mogłem założyć zabezpieczenia - po 3h szlifowania na papierze ściernym poskładałem wszystko i teraz mam przyjemność z jazdy bez szukania biegu wstecznego i pierwszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy ta oryginalna podkładka pod łożysko by też załatwiła sprawę , miałem obawy że jak wyjmę to małe zabezpieczenie na wałku i założę pod łożysko podkładkę to go nie dam rady z powrotem założyć a i może jeszcze wałek wcisnę do środka a tego bym nie chciał więc wybrałem opcję z dorobieniem podkładki .
Pozdrawiam i życzę jak najmniej awarii.
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem