Temat: [Focus 2011-2014] Wymiana licznika.
View Single Post
Stary 03-02-2017, 21:11   #24
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana licznika.

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście zmianę tarczy prędkościomierza pozostawiam jako oczywistą (dawcą byłby mój obecny licznik).
Akurat możliwość przekładki tarcz z licznika z małym wyświetlaczem do licznika z dużym wyświetlaczem może nie być taka oczywista- jest jeden szczegół którym się różnią: tarcze w liczniku z małym wyświetlaczem są zupełnie płaskie natomiast te w liczniku z dużym przy krawędzi wokół mają taki wypukły rant, na którym są kreski od skali. Zobacz na zdjęciach:
duży licznik.jpg
małe zegary.jpg

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, bo niestety już dobrze nie pamiętam, ale jak rozbierałem liczniki (wymieniałem pleksi osłaniającą tarcze bo liczniku, który kupiłem była mocno czymś zarysowana) to zwróciłem na tą różnicę uwagę, a ponieważ tarcze z rantem mniej mi się podobały to zastanawiałem się nad ich podmianą, tyle że doszedłem do wniosku, że coś nie będzie pasować (taki rant jest chyba też na obudowie pod tarczami). Zamienna jest na pewno pleksi nad zegarami oraz chyba tylna obudowa.

Edit:
Jak szukałem zdjęć to Kolega tedi_k mnie trochę ubiegł ale za to jednoznacznie potwierdził problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 03-02-2017 o 21:18
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem