View Single Post
Stary 13-06-2023, 22:15   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Montaż LPG przy 250tyś?

Cytat:
Napisał Amadeus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzwoniłem do popularnego serwisu/montażystów LPG w Warszawie i Pan, z którym rozmawiałem był ogólnie zaskoczony przebiegiem auta (podpowiedział mi, że jest to raczej delikatny silnik i mogę się zaraz zdziwić, co mnie trochę zaniepokoiło ).
Dlatego bo te silniki były głownie w starszych autach jak mondeo mk3 i do PL trafiały z przebiegiem 300k skręconym na 80k albo 450k skręcony na 150k i stąd mogła pójść opinia. Wprawdzie im później tym mniej takich przekręconych ale proceder nadal ma się dobrze.

Co do silnika miałem taki w mk3 z lpg sprzedałem przy przebiegu chyba 430k a łatwego życia nie miał. Jedyne o czym trzeba pamiętać to regularna kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych bo jak to się zaniedba to rzeczywiście silnik pójdzie. Oraz oczywiście zaakceptować zużycie oleju bo te silniki są z tego znane (ale nie ma żadnych skutków ubocznych poza dolewkami o których trzeba pamiętać), bez związku z lpg oczywiście..
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem