Temat: [Mondeo 2007-2014] Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz
View Single Post
Stary 21-05-2010, 07:50   #42
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Mnie też wkurza szum opon i oporu powietrza, dlatego w niedługim czasie będę się przymierzał do kompleksowego wyciszenia mojego mondziaka.
Będę robił zarówno podłogę jak i nadkola oraz dach i drzwi oraz generalnie wszystko do czego będę miał dostęp a co może powodować hałas.
Zastanawiam się jeszcze nad materiałami, bo swojego focusa wyciszałem 1 warstwą maty bitumicznej miękkiej i warstwą filcu. Efekt był bardzo dobry,ale zapach filcu jest zbyt intensywny i dlatego myślę nad nieco innym rozwiązaniem.
Na pewno zastosuję 2 warstwy maty bitumicznej lub butylowej a miejscami nawet 3 warstwy(np.na nadkola z tyłu) i pokryję to bardziej przyjazną bezzapachową odmianą filcu i chyba cienkiej gąbki do podkładów pod panele podłogowe. Miejsca trudniej dostępnej psiknę wyciszaczem w sprayu albo pomaluję farbą z masą bitumiczną.
Oczywiście będę musiał też popracować trochę nad uszczelkami w drzwiach (szczególnie tylnych). Ale nad tym jeszcze się na razie nie zastanawiałem tak dogłębnie choć bez sprayu silikonowego się nie obejdzie.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem