Temat: [C-MAX 2007-2010] Kominikat: silnik awaria
View Single Post
Stary 09-07-2015, 08:47   #12
d0lph
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2015
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI (110PS-DV6)
Rocznik: 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kominikat: silnik awaria

Wymiana PCM okazała się niekonieczna. Wg elektryka uszkodzenie PCM było wynikiem nieodpowiedniego usunięcia DPF/FAP. Naprawił PCM, przeprogramował, skorygował ustawienia w zakresie braku filtra (de facto wykonał programowe usunięcie), IMMO itd.
Autko jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zagadnąłem go jeszcze o aktywację tempomatu w PCM - stwierdził, że nie ma takiej opcji w IDS/WDS (nie robił tego na moich oczach - tylko zakomunikował).
Zapytałem też o alternator, ale otrzymałem odpowiedź, że nie trzeba nic zmieniać - fizycznie mam zamontowany 120A, a obawiam się, że ten zapisany w PCM to 150A (po VINie wersja c-max'a z którego pochodzi PCM raczej na pewno miał 150A, bo posiada full elektrykę + podgrzewanie postojowe, ogrzewaną szybę z przodu).


Pytanie:
Czy ten PCM może nie obsługiwać tempomatu (c-max z którego pochodzi nie miał tempomatu) ?

Drugie, bardziej mnie nurtujące - czy ustawienie w PCM alternatora 150A , gdy fizycznie jest zamontowany 120A może grozić jakimiś uszkodzeniami ?
d0lph jest offline   Odpowiedź z Cytatem