Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 16-04-2019, 16:12   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
zwykle wystarczy zostawić go na jakąś godzinkę w spokoju i wszystko wraca do normy.
Powiem szczerze, że czasami takie dziwne rzeczy (może nie z innym odgłosem czujników) i w Focusie MK3 mi się zdarzają.
Np. jeżdżę cały dzień, wrzucam wsteczny a tu brak kamery i tylko wizualizacja czujników parkowania.
Zgaszę jak zaparkuję, przejdę się do sklepu, wrócę i działa jak nowy.
Podobnie miałem kiedyś, jak radio nie pozwalało mi zmienić stacji.
Mogłem przełączyć na inne źródło jak Aux-In (ale nie Bluetooth) czy CD, ale nie leciał żaden dźwięk, mimo że odtwarzał płytę.
Dopiero powrót na radio (i tylko FM1 i FM2 bez AM i DAB bo na te nie pozwalał się przełączyć) podawał jakikolwiek dźwięk.
Raz zdarzyło mi się, że radio nie chciało się wyłączyć.
Razem takich "przygód" przez 3 lata miałem może 5-7 razy. Za każdym razem system powracał do normy po jakiejś krótkiej przerwie (zakupy itp).
Żadnych błędów w pamięci auta nigdy nie znalazłem a z racji że zdarza się to bardzo, bardzo sporadycznie, to nigdy sobie tym nie zawracałem głowy.
Jedną usterkę udało mi się "odnaleźć" ale to nie wina auta a moja.
Przez tydzień, dzień w dzień jak odpalałem auto, tak zaczynał odtwarzanie z pendrive'a po czym po równo 30-40 sekundach przełączał się na radio.
No myślałem że zwariuję, bo w pamięci żadnych błędów nie było a tu dzień w dzień rano,
po odpaleniu silnika, leci mi muzyka z USB, po czym przełącza się na radio.
Powrót na USB oczywiście wznawiał muzykę z mp3.
Dopiero po tygodniu sprawdziłem pendrive'a i miał jakieś błędy na pamięci więc to nie była wina radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam że radio chciało zczytać wszystkie katalogi i zawsze wpadało na ten sam błąd który "wychrzaniał" system.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem