View Single Post
Stary 11-09-2019, 13:33   #1511
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Dokładnie o to mi chodziło, salon to wizytówka marki. Dla mnie ma znaczenie, czy mogę spokojnie obejrzeć auto otwierając szeroko drzwi, czy muszę uważać na innego klienta siedzącego przy biurku przed handlowcem, bo uderzę go drzwiami. Ważna jest dla mnie możliwość otworzenia bagażnika, a nie tak, że się nie da bo 10cm dalej stoi kolejne auto.

Odnosząc się jeszcze do obiektywności (subiektywności) w kwestii jakości materiałów, to ja wolę wstawki nawet udające aluminium, czy karbon, które muszą być twarde, niż wielkie połacie czarnego, miękkiego plastiku. Pomijam, że w Ceedzie też jest sporo twardego plastiku i wizualnie nawet więcej tego udającego aluminium.

Tak wiem jakie są fotele w GT, bo znajomy ma - alcantara plus sztuczna skóra.
Kia wprowadzając wersję GT chciała wejść do klasy kompaktowych hot-hatch-y, więc skoro tak, to trzeba ją porównywać z Focusem ST, a nie z wersją cywilną.
Oczywiście parametry silnika wskazują co innego, to tylko 20KM więcej i w momencie wprowadzenia kilka lat temu nawet mniej Nm niż cywilny Focus lub nawet C-max...
Aktualna generacja GT jest dokładnie identyczna.

Obie marki maja inną politykę, bo w Kii najwyższa wersja to GT-line, której odpowiada Fordowskie ST-line. Z tą różnicą, że ST-line jest pozycjonowane co najwyżej podobnie jak Titanium, a realnie ma gorsze wyposażenie, za to lepszy wygląd. Najwyższą wersją w Fordzie jest Vignale, które wychodzi nawet taniej niż kolega powyżej opisał Ceeda.
Pisał tu chyba ktoś o Active Vignale. Przewagi w jakości nie ma co omawiać.

Co do cyfrowych zegarów, to dostała je nowa Puma, dostanie też nowa Kuga, więc w Focusie pojawią się pewnie chwilę po nowym roku. Poza tym ile osób realnie je chce? To jest coś w stylu fajnie mieć jako bajer. Brat w Audi nawet chowa ekran centralny, żeby nie przeszkadzał podczas jazdy. Niektórzy widać lubią jak im świeci 10 ekranów.

A co do palety silnikowej i cen, to zobaczymy po nowym roku jak będzie, bo limity mają wszyscy takie same.

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego podpowiedzi z navi są na wyświetlaczu między zegarami
To to było od początku mk3 nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 11-09-2019 o 13:51
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem