View Single Post
Stary 11-09-2019, 17:36   #1514
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłeś Kią czy tylko powołujesz się na jakieś testy (swoją drogą był już taki jeden, który to robił)? W ostatnim czasie testowałem wiele aut i ciężko było mi zarzucić cokolwiek skrzyni manualnej w zwykłym Ceedzie - biegi wchodziły gładko, cicho i z takim miłym "kliknięciem". Jedyne co mi w niej nie odpowiada, to archaiczny design drążka. Automat w Kii mnie nie porwał, ale z lektury tego forum wynika że w Fordzie jest jeszcze gorszy.
Co do trybów jazdy... Po co Ci więcej niż dwa? Nie wystarczy komfortowy (lekka reakcja na gaz, mocne wspomaganie kierownicy, szybsze zmiany biegów w skrzyni automatycznej, bardziej komfortowe zawieszenie gdy jest adaptacyjne) i sportowy? Serio korzystasz z pozostałych? Mi by wystarczył tylko jeden tryb - indywidualny, a tego nie ma chyba w żadnym z tych dwóch modeli.

Nikt nie każe Ci ich dobierać. Ford chyba w ogóle nie daje wyboru. Co do samych zegarów - na obecnym etapie też mnie nie przekonują. Jaki jest ich sens, skoro wyświetlają dokładnie to samo, co analogowe "tuby"? Jeśli bym nie brał to tylko z nadzieją, że za rok/dwa przy jakiejś aktualizacji systemu Kia doda do nich dodatkowe funkcjonalności i będzie np. możliwość wyświetlania między zegarami fragmentu mapy z nawigacji (jak ma to miejsce np. w Peugeotach, Volvo, Audi, itd.).

Door protector to bzdura, bo chroni tylko przed odpryskami lakieru, a nie wgniotkami. Chyba połamałbym ręce osobie, która otwiera z rozpędu drzwi i wali o moje auto "bo przecież ma door protector więc może to robić".

No tak, przecież słabiutkie 1.0 od Forda jest zdecydowanie lepsze...

Co do testów XCeeda... Nie miałem czasu ich jeszcze oglądać. Jeśli hałas w 1.6 jest faktycznie większy, to obstawiałbym przełożenia skrzyni. W wersji GT 1.6 204 KM manual był niestety krótki, i przy 120km/h miał 3 tysiące obrotów. Może tu włożyli ten sam (aczkolwiek aż nie chce mi się wierzyć). Wydech na pewno nie jest przeniesiony z wersji GT, więc powinien być cichy (na pewno cichszy niż w Focusie 1.5 EB).
Testy od kilku dni są dostępne w sieci. Wyraźnie napisałem, że jestem przed ewentualną jazdą, a opinię opieram na podstawie testów.

"The 1.4-litre turbo is also available with a dual clutch auto: a transmission we’d steer clear of. The extra £1,100 buys you a laggy ‘box which slurs lazily away from the line and flares up the revs with excessive clutch slip. The manual alternative is better, but a clunky, occasionally obstructive shift means even this doesn’t trouble the best in the class." https://www.autoexpress.co.uk/kia/ce...ed-2019-review

"1.4 TGDI. We’d recommend the DCT automatic with this engine as it makes for a smoother driving experience. It’s easy to make some jerky gearchanges in the manual and feels a more refined fit as an automatic. https://www.parkers.co.uk/kia/xceed/review/engines/


O trybach jazdy odpisał już tryhp3. Na zegarach wirtualnych mi nie zależy, ale na elektrycznym bagażniku tak i wracam do punktu wyjścia, że wymaga zakupu najwyższej wersji XL.

Door protector ma zastosowanie nie tylko jak parkujesz koło innego samochodu ale też np. koło ściany w podziemnym garażu marketu.

Co do silnika 1.4 140KM użyłem skrótu myślowego. Biorąc pod uwagę Focusa chciałem 182KM w manualu ale w Active go nie ma, więc zamówiłem 1.5 150KM. Szukam lepszej alternatywy dlatego napisałem, że 140KM mnie nie przekonuje. Nie napisałem, że to zły silnik.

1.6 204KM w manualu ma właśnie koło 3200 obrotów przy 120KM/h https://www.automobile-catalog.com/c...1_6_t-gdi.html (trzeba kliknąć w Full performance i na dole strony jest wykres)

Z automatem przy tych obrotach jest prawie 150km/h.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem