View Single Post
Stary 11-10-2019, 09:15   #1
Myller
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-02-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Ford Polska - ostrzeżenie - Wasze doświadczenia

Szanowni,

Posiadam Forda Focusa zakupionego we wrześniu 2015 r. Po dwóch latach i miesiącu, w październiku 2017 r. (jeszcze u pierwszego właściciela), została wykryta wada silnika, która była wadą fabryczną. Nie zagłębiając się w szczegóły, Ford wymienił silnik wraz z rozrządem na nowy.
Ważnym jest dodanie faktu, że wymiana nie nastąpiła w dwu-letnim okresie gwarancyjnym, tylko w programie Ford Protect (miesiąc po 24 miesięcznej gwarancji).

Po wymianie serwis zapewnił (słownie), że gwarancja na ten nowy silnik jest na 2 lata. Oczywiście, żeby była gwarancja, to trzeba wykupić Gwarancję Ford12 oraz robić przeglądy w autoryzowanym serwisie. (Te warunki zostały spełnione).

Po upływie niecałych dwóch latach i przejechaniu niecałych 40 tys. km., we wrześniu tego roku, okazało się, że jest wyciek spod głowiczki wałka rozrządu (uszkodzona masa sylikonowa). Tak, z tego nowego silnika!
Samochód pojechał do serwisu i okazało się, że gwarancji nie ma, ponieważ według programu Ford Protect, podczas którego trwania był wymieniany silnik, gwarancja na wymienioną część jest tylko na rok.
Mało tego. Przecież mam wykupioną Gwarancję12. Niestety jak się okazuje wycieki nie są objęte programem Gwarancja12, bo wycieki zwala się, że mogą być przyczyną złego użytkowania samochodu. (Może jakiś ekspert się wypowie czy jest możliwe uszkodzić masę sylikonową poprzez złe użytkowanie samochodu? - mowa o normalnej jeździe samochodem)

Sprawę zgłosiłem do Ford Polska. No i zaczęło się oczekiwanie. Czekam ponad miesiąc i odpowiedzi nie ma. Na infolinię nie można się dodzwonić (była już gdzieś mowa o tym na forum). Czapka z głowy dla tych co się dodzwonili. Zaczepiłem ich na Facebook-u i uwaga odpowiedź:
Dzień dobry,

nie ma ustalonego czasu odpowiedzi, jest on zależny m.in. od rodzaju sprawy, odpowiedzi od stron zaangażowanych w wyjaśnienie zgłoszenia a także obłożenia obsługi Centrum Kontaktu z Klientami.

Pozdrawiamy
Zespół Ford Polska


Domagałem się podania szacunkowego terminu odpowiedzi i dostałem odpowiedź:

Dzień dobry,

nie jesteśmy w stanie podać szacunkowego czasu odpowiedzi.

Pozdrawiamy
Zespół Ford Polska


Czyli Twój samochód jest w serwisie, stoi już miesiąc a może stać i rok. Bo nie wiadomo kiedy do Ciebie odpiszą.

Przestrzegam przed Fordem.
1. Nowy silnik - wyciek po 40 tys. (zalecana przez serwis także wymiana rozrządu)
2. Nikła możliwość połączenia się z COK Ford.
3. Długie oczekiwanie na odpowiedź z niewiadomą datą jej otrzymania.
4. Wykupujesz dodatkowe pakiety, robisz przeglądy w ASO a i tak guzik z tego masz.

Po za sprawą silnika, bo u każdego producenta zawsze jest szansa, że trafisz na wadliwy egzemplarz, to obsługa Klienta pozostawia wiele do życzenia.
Osobiście jest, to moja pierwsza i jedyna przygoda z Fordem. Nie mam zamiaru w przyszłości narażać się na podobną obsługę.
A jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam
Myller jest offline   Odpowiedź z Cytatem