View Single Post
Stary 19-02-2019, 18:14   #10
log102
ford::beginner
 
Avatar log102
 
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TI-VCT 105KM
Rocznik: 2013
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.8 TDCI - Dwumasa? Diagnoza problemu

U mnie identyczny przypadek jeżeli chodzi o stukanie. Nagrałem nawet filmik wrzucam link:

https://youtu.be/hFV602tsxS4

U mnie też diagnoza to dwumas i co dwumas wymieniony terkotanie nie ustało strasznie jest to wkurzające gdy silnik jest zimny stukania nie ma, gdy się zagrzeje stukanie się pojawia. Na zewnątrz zrobiło się ciepło od niedzieli temperatura w granicach 10-15*C Stukanie jest bardziej słyszalne niż w zimie np. przy -5*C. Jak to słyszę to czasami mam ochotę pozbyć się tego auta. Przekopałem już wiele tematów ze stukaniem i zero konkretów jakiś dziwny przypadek. Z chęcią dowiem się jeżeli uda się coś ustalić w tym temacie. Swojego focusa posiadam ponad rok i stukanie istnieje od kiedy go kupiłem. Żaden płyn chłodnicy mi nie ubywa, również olej w skrzyni został wymieniony przy wymianie dwumasu.

Jedynie sensowna wskazówka od użytkownika @Harisonl To to, że stukanie ustaje gdy delikatnie popchniesz lewarek jak bys próbował wbić bieg bez wciśniętego sprzęgła.


Co do wspomagania sprawdź w ustawieniach komputera czy nie masz czasem ustawionego trybu sportowego wspomagania.

Ostatnio edytowane przez log102 ; 19-02-2019 o 18:26
log102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem