Temat: [Kuga 2013-2020] Dodanie kamery cofania do Sync3
View Single Post
Stary 14-06-2020, 18:40   #26
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ekran na zielonym i niebieskim i są skręcone. Przed samą wtyczką są rozdzielone i oddzielnie "wchodzą" do wtyczki. Po drugiej stronie (w wiązce podłogowej) jest tak samo.

Bump:

Znowu zaczynasz kombinować. Właściwie to po co? Pokazałem Ci jaki przewód użył Filon69 i za jego radą kupiłem taki sam. Podłączyłem kamerę i wszystko jest OK.

https://tinyurl.com/yb8edcu8
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc żeby doprecyzować, wpinam się ekranowaną skrętką (ekran w tej skrętce też jest gdzieś podpięty?) w kostkę w podsufitce (czyli wyszedłem z klapy, a kolejna kostka/wiązka nie jest już przystosowana pod kamerę). Dalej idę skrętką do bagażnika, i tu:
1. wyłuskuję 3 przewody (+), (-), ekran i podpinam je do bezpieczników/ modułu parktronika.
- trochę to kłopotliwe aby ze skrętki wyłuskać te kabelki tak aby zachować ciągłość ekranowania dla sygnałów video oraz LIN
2. wchodzę w okolicę BCM i wyłuskuję ze skrętki przewód z sygnałem LIN
3. idę dalej skrętką do sync i tam ponownie wyłuskuję 2 przewody sygnałowe aby wpiąć się w kostkę.

@Andrzej_K jak sobie poradziłeś z wyłuskaniem tych kabelków ze skrętki?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej jest kupić ori wiazke klapy i kamerę, wtyczkę robi się taką jak ori. Dorabia się jedynie wiazke w podlodze. Bez problemu można zrobić aby wyglądało jak ori, przewody 0,35. Sygnalowy ori ma ok 4mm, takiego nie znajdziesz, ja klade 3mm. Jeśli ktos ma życzenie to kładzie się nawet przewody w kolorach zgodnych że schematem i wtedy jedynie naprawdę bardzo doświadczone oko może domyślić się że coś jest dokładane.
podpowiesz co to za przewody?
jakiś link, albo choć zdjęcie?
Wg wczesniejszych ustelń w wiązce podłogowej powinny iśc 3 (4) żyły: wideo x2, LIN (+ekran?), które traktujesz jako sygnałowe?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 18:46
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem