Temat: [Focus 2004-2008] Wymiana licznika
View Single Post
Stary 22-10-2014, 16:20   #25
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Cześć

Jestem po wymianie licznika. Licznik zakupiony u kolegi Tedi_k. Miły kontakt i wzorowa realizacja transakcji.

Szukałem informacji na forum gdzie w Szczecinie można dokonać wymiany i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc parę słó ode mnie.

Dla potomnych szukającyh informacji, wymiany dokonałem w Ford Bemo Motors na Przestrzennej w Szczecinie.

Całość kosztowała mnie 331 PLN. Montaż licznika + ustawienie przebiegu + kodowanie kluczyków. Czas to ok. 40 minut.

Zanim zdecydowałem się na serwis autoryzowany obdzwoniłem kilka popularnych warsztatów Forda w okolicy.

Większość nie wykonuje takiej usługi a ten który wykonuje, wskazany przez pozostałe warsztaty, nie był pewien czy oprogramowanie da radę z autem z 2010 roku.
Podjechałem porozmawiać i wrażenie było delikatnie mówiąc marne.

Jeden z mechaników dokonywał naprawy siedząc w eleganckim Mondeo i radośnie wcierając smary w fotel kierowcy z niemiłosiernie ubrudzonego kombinezonu roboczego, trochę to mało profesjonalne. Odrobina folii i wszyscy byli by szczęśliwi.

Auto należało zostawić na 4 do 5 godzin, dziwnie długo.

Dzwoniłem również do Auto-Klucz gdzie usługa miała kosztować 300 PLN, ale trudno było się porozumieć z osobą po drugiej stronie telefonu. Pan nie wychodził raczej frontem do klienta.

Pozdrawiam

Radek
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem