Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie
View Single Post
Stary 21-02-2017, 10:16   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Handlowcy trochę inaczej podchodzą jak wypytujesz o auto 'mniej więcej' a inaczej gdy jesteś już mocno zdecydowany i mówisz, że jesteś zdecydowany na kupno connecta, masz przygotowane pieniądze, chcesz taką wersję, taki kolor, i takie opcje dodatkowe i szukasz teraz najlepszej oferty między salonami. Wtedy już jest całkiem inna rozmowa niż jak widzą, że na razie tylko się zastanawiasz i jeszcze nie wiesz czy chcesz taką wersję czy inną.

No i oczywiście konieczne są twarde, kilku dniowe negocjacje.

U mnie to wyglądało tak, że jak już się zdecydowałem na wersję, kolor i dodatki (z dodatków mam tylko fabryczny hak holowniczy) rozesłałem maile do wszystkich salonów forda w promieniu 150km od domu, o treści mniej więcej takiej, że chcę connecta w tej wersji, o takim kolorze i z hakiem i proszę o atrakcyjną ofertę cenową. Dostałem kilka odpowiedzi (nie wszystkie salony odpowiedziały). Z odpowiedzi wybrałem najtańszą ofertę i odbiłem ją mailem do wszystkich, którzy odpowiedzieli, że najtańszą ofertę mam taką i czy ktoś może zaoferować niższą cenę. I tak powtórzyłem operację kilka razy aż zostały 2 najtańsze.

No i między tymi dwoma znów zrobiłem licytację, tak że wszystko było jawne: chłopaki się sami licytowali między sobą, aż jeden z nich zadzwonił, że da mi niższą cenę, ale muszę przyjechać do salonu. przyjechałem i tam nastąpiły ostatnie negocjacje.

Na wyprzedaże rocznika bym nie liczył - to ściema marketingowa w praktyce rabaty są cały rok i na pojazdy zamawiane do produkcji również. Zresztą connectów na placach jest tak mało, że na 95% będziesz zamawiał auto do produkcji.

Negocjacje naprawdę były twarde i długie, ale bardzo się opłacało - rabat ponad 19% i jeszcze dostałem dywaniki gumowe (nie firmowe, ale dedykowane do connecta) i firmowy bagażnik dachowy (listwy poprzeczne) forda.

Na trenda najprawdopodobniej nie wynegocjujesz takiego rabatu - im wyższa wersja wyposażenia im więcej opcji tym większy rabat.

Z kolei titanium ma mnóstwo rzeczy niepotrzebnych, które nic nie robią poza podnoszeniem ceny (alufelgi, szklany dach itp.)

Raczej nie zarejestrujesz 5-osobowego na 7 osób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nidyrydy.

Kiedyś się dało dorejestrować kolejne dwa miejsca poprzez montaż foteli i pasów i wizytę w SKP i WK. Teraz nie wiem czy coś się nie zmieniło. W kazdym razie jeśłi potrzebujesz siódemkę, od razu bierz siódemkę, wyjdzie taniej niż kombinowanie z dokładaniem foteli później.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 21-02-2017 o 10:18
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem