View Single Post
Stary 05-12-2017, 17:55   #1
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Nie działający prędkościomierz, kilometry brak błędów

Witam. Mam problem. Fiesta 2003r. 1.4 16V. Ogólnie w samochodzie był problem z wszystkim co powodem był akumulator ( 43% sprawności). Akumulator założony nowy błędy pokasowane auto odpalone powyżej 2000 miganie kontrolki CHECK - wypadanie zapłonów. Wymiana cewki kasowanie błędów zerowanie pamięci KAM. Wszystko działało by dobrze gdy by nie problem z prędkościomierzem. Konkretnie nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów. We wszystkich systemach brak błędów. Brak w tym modelu już czujnika VSS czyli dane idą poprzez CAN z ABS. W ABS-ie zero błędów, odczyt jest wyraźny z każdego koła. W liczniku i sterowniku podczas jazdy prędkość pokazuje 0. Test licznika ok wszystkie wskaźniki działają ( tak na wszelki wypadek zbadałem chociaż i tak kilometrów nie liczy). Jedyne co mi chodzi po głowie to, że mogło coś nie zepsuć lub namieszać w sterowniku ABS po przez ten akumulator bo po odpaleniu zawsze wszystko się resetowało i wariowało. Czy miał ktoś kiedyś taki przypadek bo nie znalazłem nic takie w necie.
Za wszelkie rady dziękuje.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem