View Single Post
Stary 17-02-2018, 23:07   #115
adamesco
ford::amateur
 
Imię: Bolek
Zarejestrowany: 07-01-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: fiesta CLX,CL, focus GHIA, Mondeo 1,8 TDCI
Silnik: 1,3;1,1; 1,6; 1,8 TDCI
Rocznik: 91; 93; 99; 10
Postów: 6
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku

Cytat:
Napisał biero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bodajże na focus club polska jest wersja niepoprawna z uszczelką na górze i to mnie zmyliło, a ten wątek cały studiowałem niestety dopiero dzisiaj.. W każdym razie jutro zrobię podmianę i głowa będzie spokojna. Dzięki koledzy.
Moja opowieść
Forda kupiłem z uszczelką założoną na górze. Nie długo po zakupie odkręciłem i sprawdziłem czystość filtra- była ok. Potem po kilku tys zaczęło się od czasu do czasu szarpanie na wyższych biegach i nierówna praca. Komputer pokazywał błędy min. 089, problemy z turbiną, czujnikiem ciśnienia paliwa, a nawet ESP. Jechałem 3 razy w trybie awaryjnym. Przy wyprzedzaniu na dwupasmówce nagle stracił moc (Usterka silnika- zjechałem na bok- zgaszenie silnika i wszystko działało normalnie).
Otworzyłem filtr i był cały zasyfiony. Wymieniłem na nowy oryginał. Uszczelka poszła niestety do góry i pół dnia zajęło znalezienie błędu. W międzyczasie czytałem fora z błędnym zakładaniem uszczelki. Wniosek sam się nasunął. Uszczelka pod spodem uszczelnia całą obudowę filtra.Nie trzeba mocno dokręcać, góra i dół filtra ładnie dolega do gumy i miękko się dokręca. Zasysając pompką ciągniesz tylko paliwo z baku, a wcześniej szło paliwo z powietrzem. Nakrętkę z uszczelką u góry mocno dokręcałem, mało co nie przekręciłem.
Wnioski- silnik przy czystym filtrze brał paliwo, przy większych oporach przepływu i obciążeniu mogło się dostawać lewe powietrze i go po prostu dławiło (turbina dawała nadciśnienie) komputer odcinał a lampki się zaświecały i dostawał głupawki.

Teraz od kilku miesięcy jest spokój. Jak w moich starych benzyniakach 1.3 HCS i 1.6 Zetec (super silniki)

Silnik forda 1.8 TDCI - USZCZELKA MUSI BYĆ POD FILTREM temat zamknięty.

Ostatnio edytowane przez adamesco ; 18-02-2018 o 00:05
adamesco jest offline   Odpowiedź z Cytatem