Temat: [Mondeo 2007-2014] montaż lamp xenonowych
View Single Post
Stary 05-02-2014, 22:02   #1
JHB
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie montaż lamp xenonowych

Witam.
Obecnie w moim mk4 Titanium posiadam zwykłe najzwyklejsze lampy halogenowe. Chciałbym zamiast nich włożyć lampy xenonowe. Temat ten już chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu, a jako że bardzo często jeżdżę w nocy po trasach gdzie w ogóle nie ma świateł, to myślę że lampy xenonowe były by dobrym rozwiązaniem.
Chciałbym od razu zaznaczyć że nie interesują mnie jakieś dziwne przeróbki obecnych lamp, na zasadzie dołożenia chińskich "xenonów". Chce zamienić lampy wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami (automatyczne poziomowanie i spryskiwacze). Tyle tylko że chce to zrobić sam. Ale niestety nie do końca wiem czy mam wszystkie elementy do tego potrzebne.

Więc zacznijmy od tego co już wiem...
do wykonania tej podmianki na pewno potrzebuje:
  1. Reflektory xenonowe
  2. spryskiwacze prawy i lewy
  3. czujnik poziomu tył i przód
z tego co jeszcze wyczytałem potrzebny jest też jakiś moduł (znajduje się za schowkiem podobno obok modułu BT) ale tego nie jestem pewny. Czy na pewno go potrzebuje a jeżeli tak to jaki to moduł, jakaś nazwa albo numer. Bo niestety na znanym portalu aukcyjnym szukałem modułu świateł do mk4 pod różnymi hasłami, ale niestety nic nie znalazłem.

Dodatkowo mam jeszcze kilka pytań:
  1. Czy muszę wymieniać cały zderzak żeby zamontować spryskiwacze?
  2. jak zamontować czujniki poziomu?
odnośnie czujników to z kilku bardzo niejasnych rysunków wywnioskowałem że znajdują się po lewej stronie przy zawieszeniu. Ale niestety nie wiem jak je dokładnie zamontować (w którym miejscu) i tutaj był bym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki albo jakieś zdjęcia gdzie widać by było gdzie dokładnie jest umiejscowiony ten moduł.

Zapewne problemem też będzie wiązka, bo raczej na pewno jej nie mam aby podłączyć te czujniki i spryskiwacze. Ale właśnie chciałbym zebrać całą listę potrzebnych elementów które potrzebuje aby taką przeróbkę zrobić.

No i jeszcze na koniec ostatnie pytanie: Czy po złożeniu już tego wszystkiego do kupy trzeba będzie coś dodatkowo uaktywnić w komputerze? Nie ukrywam że chciałbym się*z tym wszystkim zamknąć w granicach 3000zł +/- parę złotych. Ale chyba warto wydać nawet więcej ze względu na bezpieczeństwo.

Jak tylko uzyskam wszystkie potrzebne informację*oraz skompletuje wszystkie części, zamieszczę dokładny opis (fotorelację) z montażu.
JHB jest offline   Odpowiedź z Cytatem