View Single Post
Stary 28-11-2021, 09:29   #128
donpazur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (110kW)
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Ja wczoraj wypatroszyłem aku z samochodu i podpiąłem ładowarkę na całą noc. Ten pierwszy 'zasadniczy' etap ładowanie trwał bardzo krótko, bo mniej niż pół godziny, po czym zostawiłem podpięte na około 8 godzin w trybie 'konserwacji i optymalizacji'. Dzisiaj wsadziłem go z powrotem i wygląda na to że pomogło. Start-stop który kompletnie nie działał - w końcu działa. Oczywiście walczyłem nie w jego interesie, tylko o grzanie przedniej szyby. Czy faktycznie odszranianie działa tego nie wiem bo nie było okazji i warunków na przetestowanie w praktyce, ale skoro start-stop się przebudził, to przednia szyba pewnie też. Chciałem zrobić jeszcze reset BMS, ale trik z klikaniem tylnych świateł przeciwmgłowych i awaryjnych nie działa. To co opisał koleżka wyżej z mruganiem długimi i wciskaniem hamulca pamiętam z MK4 że takie coś robiłem po wymianie wapniaka i tam działało. Sprawdzę to na MK5, może zadziała. Choć z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens resetowania tego, bo przecież do wymiany aku nie doszło, a poza tym, ten mój AGM ma tyle lat co samochód, czyli około 3 lata.


EDiT:
BMS zresetowany. Czy potrzebnie, czy też nie - nie wiem. W każdym razie zadziałało metodą znaną z MK4, czyli klikania światłami drogowymi i deptaniem hamulca. Ikonka akumulatora na wyświetlaczu kilka razy mrugnęła, więc chyba się zresetowało. Ciekawe na ile czasu to wszystko wystarczy by podgrzewanie przedniej szyby znowu przestało działać. Czas pokaże. W razie jak przestanie działać to dam znać.
Dodatkowo zmieniło się coś w działaniu gniazda 12V pod radiem. Nie wiem czy przez doładowanie akumulatora, czy przez jego wyjęcie. Miałem w tym gnieździe podpiętą na stałe kamerkę. Zasilanie pojawiało się wraz z przekręceniem kluczyka i odcinało po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy. I to było fajne. Teraz zasilanie w gnieździe jest cały czas tak jak w pozostałych gniazdach... :/

Ostatnio edytowane przez donpazur ; 28-11-2021 o 12:12
donpazur jest offline   Odpowiedź z Cytatem