View Single Post
Stary 10-04-2014, 20:23   #9
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz w miarę dokładny kosztorys remontu silnika?????
Interesował by mnie w miarę dokładny jeżeli masz takie dane to poproszę.
Dzwoniłem do Poznańskiej firmy Auto Szlif dowiedziałem się że całkowity remont silnika góra + dół (szlifowanie i sprawdzenie wszystkiego) + demontaż + montaż silnika + części to koszt w granicy 4000-5000zł jak to usłyszałem to omal z krzesła nie spadłem dołożę 5000 i mam jeszcze jedno mondeo.

Cytat:
Napisał sawage
picio_18 napisz jaki masz przebieg w swoim Mondeo i czy jesteś go pewien? Może inni którym kopci też napiszą.
15-16bar to super wartości!! Silnik jest w dobrym stanie. Zamiast remontem może warto się zainteresować uszczelniaczami zaworowymi. Zobacz czy po dłuższym postoju przy odpaleniu puszcza niebieską chmurkę.
Ile bierze Ci tego oleju?
Zdejmij rurę powietrza przed przepustnica zobaczy czy nie jest zaolejona. Może masz coś nie tak z odmą to też warto sprawdzić
Mój przebieg to licznikowy 185 a faktyczny ok 250 (informacje od właściciela w DE)
Z tego co wyczytałem to powyżej 15 bar to nie jest ciekawie za wysokie ciśnienie wskazuje na prawdopodobnie padające pierścienie ciśnienie dla tego silnika to 14,5-15
Co do odmy to faktycznie sprawdzałem ostatnio i słychać bulgotanie z filtra powietrza i biorę pod uwagę jej wymianę ale czy to by powodowało aż takie spalanie?
Oleju bierze mi więcej niż 1l na 1000 także nie jest ciekawie.
Chmurki po odpaleniu do postoju nie puszcza tylko jak my depnę do czerownego pola to kopci na niebiesko i pluje olejem z wydechu.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem